Наприкінці тижневої глави Лех-леха йдеться про заповідь брит-міла, яку Бог дав Аврааму: «І восьмиденним обрізаний повинен бути у вас всякий чоловічої статі в поколіннях ваших». Любавицький ребе в одній зі своїх бесід цитує мідраш, де розповідається про філософа-неєврея, який запитав, чому перша людина не народилася обрізаною. І на це йому відповіли: «Нічого не було створено готовим». Усе потребує підготовки і обробки. Хліб не росте на деревах випеченим. Спочатку сіють пшеницю, потім збирають урожай зерна, обробляють його, мелють борошно, з якого замішують тісто, і тоді печуть хліб. Людина теж була створена недосконалою. Чому Творець вирішив створити світ, який «потребує на виправлення»?
Ребе каже, що Бог хотів, щоб у Нього був партнер у творенні світобудови. Всевишній навмисно спочатку не створював досконалий світ, щоб людина могла виправити його і таким чином вступити в партнерство з Богом.
Але навіщо так необхідно стати партнерами Творця? Що поганого в тому, щоб бути просто найманими працівниками? Відповідає на ці питання Ребе чудово: «Як партнер людина може висловлювати свою думку про загальний процес Творіння». У звичайного співробітника немає поняття про весь бізнес, його не питають, як вести справу, і навіть якщо він випадково висловлює свою думку, йому відразу пояснюють, що це не в його компетенції, і він повинен слідувати вказівкам власників підприємства. Але як тільки людина стає партнером, потрібно прислухатися до її порад і враховувати їх. Ребе говорить про те, що Всевишній посприяв тому, щоб людина була не просто найманим працівником, а стала партнером, щоб у неї було право мати свою думку про управління всесвітом. Крім того, є партнери, які володіють тільки невеликим відсотком акцій компанії, їх думку ввічливо вислуховують, але, врешті-решт, все вирішують ті, хто володіє основним пакетом акцій. Чим більше людина збільшує свою частку партнерства, тим більше її вплив на управлінські рішення компанії. Отже, праведники, оскільки все їх життя присвячене Божественному «підприємству», не роблять нічого, тільки піклуються про світ Бога. Саме тому у них є право мати свою думку про те, як керувати світом, і їхня думка приймається. Праведники постановляють, і Бог підтверджує, тому що їм належить «контрольний пакет акцій». І чим більше зміцнюється партнерство зі Всевишнім, тим більше права висловлювати свою думку про управління світом, і тоді Бог прийме молитви і виконає прохання, і найголовніше з них — повне і негайне Звільнення із приходом праведного Мошиаха.

Комментарии закрыты