У тижневому розділі Мікец йдеться про те, що Йосеф став правителем Єгипту і після семи років ситості почався голод. Потім Тора каже: «І побачив Яаков, що є хліб на продаж у Єгипті, і сказав Яаков своїм синам: «Навіщо ви себе показуєте [перед сусідами, наче ви ситі]?» Яаков відчуває, що його сини мають спуститися до Єгипту. Хоча на той час у них вдома ще було достатньо їжі, він не хотів, щоб вони пробуджували заздрість у своїх сусідів, тому він сказав їм зробити те, що роблять всі: вирушити до Єгипту, щоб купити їжу. «І спустилися брати Йосефа, десять, купити зерна в Єгипті».
Раші звертає увагу на дві особливості цього вірша. По-перше, раніше Тора називала їх «синами Яакова», а тут вони називаються «брати Йосефа». Раші каже: «Вони каялися у тому, що продали його, і вирішили вчинити з ним по-братськи і викупити його, хоч би чого це коштувало». По-друге, підкреслюється слово «десятеро». Але ж відомо, що їх було десять — якщо Йосефа немає, а Біньяміна Яаков залишив удома, то ясно, що до Єгипту вирушили десять братів. Чому Тора вважає за необхідне прямо заявити про це? Мідраш Танхума каже: тому, що «у них є сила протистояти біді. Коли Бог прийшов, щоб зруйнувати Сдом, праотець Авраам, просячи Небеса про милість для мешканців міста, почав із числа п’ятдесят і дійшов до десяти». Десять уособлює в іудаїзмі повноцінність, цілісність. З історії Авраама і Сдома вони дізналися, що десять людей разом мають особливу силу, і хотіли використати цю силу, щоб знайти Йосефа. Коли вони прибули до Єгипту, то вирішили увійти через десять воріт. «Адже ви увійшли до міста через десять різних воріт». Чому? Мідраш каже, щоб шукати Йосефа, і Раші підтверджує: «Ми втратили втраченого і шукаємо його».
Офіційним приводом для їхньої подорожі до Єгипту була покупка їжі, але справжньою та внутрішньою причиною їхнього прибуття туди було бажання знайти Йосефа.
Коли Йосеф був відправлений своїм батьком Яаковом до Шхема, він зустрівся з незнайомцем: «І знайшов його чоловік, і ось він блукає в полі; і спитав його чоловік, говорячи: Що ти шукаєш? І сказав він: «Братів моїх я шукаю». Тоді Йосеф шукав своїх братів, а через 22 роки брати шукали Йосефа.
У главі Мікец міститься вказівка, про яку неодноразово говорив Любавицький ребе: завдання полягає в тому, щоб шукати втраченого брата, як би далеко він не заблукав. І так само, як брати знайшли Йосефа, і сім’я Яакова зібралася разом, так і ми, якщо шукатимемо загублених у перипетіях доль і доріг братів, то зрештою об’єднаємося в одну велику родину і усі разом вийдемо зустрічати праведного Мошіаха.

Комментарии закрыты