На цьому тижні в главі  «Мішпотім» ми читаємо про особливу заповідь. Тора наказує: «Три рази на рік  має постати все твоє чоловіче населення перед  обличчям Володаря, Г- Господа». За часів існування Храму кожен чоловік у віці тринадцяти років і старше, який жив в Ізраїлі (мав там ділянку землі), повинен був піднятися пішки в Єрусалим три рази на  рік на свята Песах, Швуес і Суккос.

Говорячи про цю заповідь, Тора називає Бога трьома різними «титулами»: «Володар», «Б-г Ізраїлю» і «Господь, Бог твій». Як відомо, жодне слово в Торі не записано  «безцільно».

Чому ж Тора хоче навчити нас? Підніматися в Єрусалим означає не тільки фізичну дію, але і більш того — це духовний підйом. Людина протягом свого життя повинна «підніматися» з однієї сходинки  на іншу, завжди повинна рухатися вперед. Людина починає свої відносини з Богом як «Володарем світу».

Євреї це не просто один народ з сім’ї народів світу. Народ Ізраїлю має якусь особливість, його ненавидять без всякої на те причини, євреї проявляють значно більше милосердя і доброзичливості ніж будь-який інший народ. І нічого не вдієш з тим, що вони розумніші і вміють краще вести свій бізнес.

Але, звичайно, зрозуміло, що справжньою метою є досягнення того рівня духовної досконалості, яка відповідає словам «Я -Г -сподь, Б-г твій». Необхідно в кінцевому підсумку досягти особистих відносин з Богом, коли людина може звернутися до Нього особисто і бути впевненим, що Всевишній чує його і чує його молитви, страждає від його болю і радіє його щастю.

Комментарии закрыты