До Рош а Шана залишився всього тиждень, тому саме час трохи поговорити про молитви, які читаються в святкові дні. Новоліття — це день, коли Творець судить весь світ, тому мудреці постановили в молитві Мусаф читати додатково три особливих благословення: «Царства», згадується про царство Творця; «Пам’яті», про те, що Творець пам’ятає справи Його створінь і приводить всі їх на суд; «Шофара», в якому йдеться про відкриття Творця Його створінням, що супроводжується сурмлінням в шофар.

У кожній з цих додаткових частин читають десять віршів з Танахі, які пов’язані з нею тематично: три вірша з Тори, три з Ктувім (Писання), три з Невіім (Книг пророків) і закінчують читання ще одним віршем з П’ятикнижжя. Кожна з трьох частин закінчується благословенням, за яким слідує десятикратне сурмління в шофар.

Дев’ятий в благословенні Шофар — знаменитий вірш з книги Ішаяу, яким євреї дуже дорожать і його положено на хасидську мелодію, що відображає очікування його виконання: «І буде в той день засурмлено в великий шофар, і прийдуть загублені в Асирійській і відкинуті в землі Єгипетській, і будуть вони поклонятися Господеві на святій горі в Єрусалимі».

Пророк Спасіння, Ішаяу, описує чудове видіння того, що скоро тут станеться. Раптово пролунає гучне сурмління шофара Всевишнього, і голос його рознесеться по світу і пробудить втомлені душі. Звук шофара буде настільки гучним, що досягне навіть заблукалих і вигнанців в землях Ассирії (сучасний Ірак) і Єгипту. Вони пробудяться, щоб повернутися додому і поклонитися святій горі в Єрусалимі (Храмовій горі).

Любавицький ребе вказує на перший вірш глави Ніцавім — однієї з двох глав Тори, які читаються на цьому тижні. Вона завжди читається перед Рош а Шана і щороку як би оновлює вхідний квиток у місяць тишрей: «Всі ви стоїте сьогодні перед Господом, Богом вашим…».

Ребе підкреслює «всі ви стоїте» — а це вказівка ​​бути разом. Вогонь, що пробуджує єврейські серця, перебуває в синагозі. Потрібно приходити сюди, говорить Ребе, разом вчитися, разом брати участь в фарбренгенах, слухати уроки Тори. Слова, сказані від люблячого серця, згуртовують і об’єднують громаду. Дерево в саду росте кривим, а в лісі дерева виростають прямими і стрункими. Тому що в саду дерево росте на самоті, а в лісі дерева рівняються один на одного…

Починається новий рік і нове десятиліття, пора приймати правильні рішення, пов’язані з ще більшою активністю, ніж в попередні роки. Потрібно прориватися через стіни вигнання, поки не почуємо, що «засурмлено в великий шофар, і прийдуть втрачені в землі Асирійській… і будуть вони поклонятися Господеві на святій горі в Єрусалимі».

Удостоїмося ж, з Божою поміччю, в дні, що передують Рош а Шана, істинного і повного Спасіння. І нехай Вище милосердя дасть всім добрий і солодкий новий рік.

Комментарии закрыты