У тижневої главі  Пінхас ми читаємо про те, що Бог говорить  Мойсею: «Зійди на гору Аварім і подивися  на землю, яку Я дав синам Ізраїля. І побачиш її і долучишся  до свого народу …»Мідраш Танхума каже, що Моше дуже хотів увійти в Землю Ізраїлю, але Бог сказав йому:» Моше, як ти можеш хотіти увійти в Землю Ізраїлю? «Ребе, коментуючи цей вірш в одній зі своїх бесід говорить, «Всевишній мав на увазі: ти сам ввійдеш в Землю Ізраїлю, а що ти зробив з тими, хто залишився в пустелі?

Справжній лідер не біжить від народу, який він веде за собою, а навпаки, залишається там, де він найбільш потрібен, щоб надихати свій народ і підтримувати його. Саме такої поведінки очікував Ребе від своїх хасидів. Він наказав їм залишатися там, де цього вимагають обставини і допомагати іншим євреям бути євреями!

І це вчить нас, що людина   повинна жити не там, де їй зручно, а там, де вона може принести більше користі для Єврейської Громади. І якщо єврей займається поширенням і зміцненням іудаїзму в тому місці, де він живе, то він не може дозволити собі «задоволення» піднятися до Ізраїлю. Цілком можливо, що йому буде краще жити в своїй країні, серед євреїв, але мова йде не про те, що зручно йому, а про те, що добре для інших євреїв, яким він може допомогти. А коли ти більше піклуєшся про інших, ніж про себе, то в решті решт , починаєш розуміти, що робиш це і для свого блага!

Комментарии закрыты