У тижневій  главі Тори «ШЛАХ» ми читаємо історію десяти розвідників, які повернувшись зі свого походу в Землю Ізраїлю, принесли дворогу звістку … «Тільки могутній народ, що живе на землі, і міста укріплені великі дуже, і, здається велетнів ми бачили там» цими аргументами розвідники підтвердили своє твердження: «Не зможемо ми виступити проти того народу» Але ці аргументи не могли похитнути віру народу Ізраїлю в силу Всевишнього і тому розвідники додали «Амолек мешкає на землі Південній» Амолек зміг перемогти народ Ізраїлю, коли той сумнівався в силі Творця. Висловлюючи сумніви в силах Всевишнього, можна обпектися — зіткнутися з Амолеком.

Нелюдина може сумніватися у власних силах! Злий початок може переконати його в тому, що навіть якщо Всевишній і поклав на нас ту чи іншу місію, то з деяких незалежних від нас причин немає у нас а ні сил, а ні можливостей її виконати. Перша причина в тому, що навколишнє середовище сильніше і складніше і це нездоланний матеріал для духовної роботи. «Могутній народ» — який нас оточує сильний, їх характери складно переробити. Друга причина криється в нас самих. У нас є особисті недоліки, невдачі в різних справах, ми не призначені для цього і тому це нам не під силу!

Третя проблема — поки ми не доберемося до місця призначення, не досягнемо мети нашої роботи, перед нами постають численні другорядні проблеми, які затримують нас на шляху до досягнення наших цілей.

Тора вчить нас, що ми повинні покладатися на силу Моше — рабейну і на Того, хто послав нас в пустелю і поклав на нас цю міссію- перетворити нашу середу в Ерец -ІСРОЕЛЬ, місце, де явно проявляється влада і керівництво Бога, Який «Розчахнул  для нас море ».

Кожен з нас є посланником Бога в справі завоювання Землі обітованої. Ми повинні перетворити своє середовище проживання на землю Ізраїлю, перетворити в місце, де «невпинно очі Господа, Бога твого … від початку року до кінця року». Кожна людина здатна і зобов’язана це виконати. І не варто забувати, що «якщо благоволить до нас Господь, то приведе Він нас на цю землю, і дасть Він нам землю, яка тече молоком і медом»

Комментарии закрыты