В тижневій главі Шмот розповідається про те, що Моше-рабейну належало вплинути на еліту єгипетського суспільства, на тих, у кого були гроші і політична або духовна влада. Але як змусити їх прислухатися до того, що говорить єврей, представник нижчого класу в країні? Чи захочуть вони хоча б подивитися в його сторону?

Стародавній Єгипет загруз в чаклунстві. Країна була наповнена чаклунами, які змагалися один з одним в таємних знаннях і уміннях, недоступних простим людям. Коли Моше і Аарон повинні були йти до царя Єгипту вдруге і змусити його прислухатися до них, після того, як той заявив: «Я не знаю Господа», Бог попередив їх: «Буде говорити вам фараон так: «Дайте про себе чудо». У Єгипті тих днів людина, яка не вміє творити чудеса, не мала змоги стати авторитетом. З такою людиною ніхто не став би розмовляти, її не приймали б до уваги, вона просто не існувала б. Тому Моше, щоб привернути увагу фараона, повинен був зробити хоча б одне чудо. Він перетворив посох на змію. Але фараон тут же покликав єгипетських магов, які зробили те ж саме. Правитель Єгипту навіть посміявся над Моше і Аароном: «Ви приносите чаклунство в Єгипет, який переповнений чаклунством?!!»

Але те, що сталося все ж мало якийсь позитивний результат: почався діалог між Моше з одного боку і фараоном і його чаклунами з іншого. Вони оцінили його, визнали в ньому людини свого рівня, стали вислуховувати його. І почалося змагання Моше з єгипетськими магами: перетворення води в кров, нашестя жаб … Третя кара — воші — поклала кінець цим змаганням. Тора говорить, що чаклуни не могли зробити те ж саме, і тому вони заявили фараонові: «Перст Божий це!» Моше змусив їх прийти до такого висновку тому, що він говорив з ними їхньою мовою, символічною мовою чудес, без цього вони навіть не помітили б його. У цьому секрет успіху Моше. А наймогутніші з чаклунів Єгипту, в кінці кінців, приєдналися до народу Ізраїлю і були частиною чужинців, що вийшли разом з євреями з Єгипту.

Комментарии закрыты