Кожен, хто знає, що в тексті Тори немає нічого зайвого, читаючи тижневу главу Ваера, задає цілком логічне запитання: навіщо потрібні були десять страт, що обрушилися на Єгипет?

Коли закінчилася перша страта — перетворення води в кров — фараон не прийняв це до уваги і повернувся до свого звичайного життя. Здавалося, що страта не мала належного впливу. Фараон зарозуміло заявив: «Хто є Бог, щоб я послухав Його голосу, і відпустив євреїв? Я не знаю Господа і Ізраїль не відпущу».

Потрібна була ціла серія чудових ударів, щоб прийшло, нарешті, розуміння і права сторона перемогла.

Послання Тори полягає в тому, що не можна припиняти процес навчання, не можна впадати у відчай, якщо ваші спроби наблизити або вплинути не дають швидких результатів. Зусилля не пройдуть даром, просто на це потрібен час.

Любавичський ребе на фарбренгені в шабос глави Ваера в 1986-му році дає особливе пояснення: історія страт єгипетських — історія виховання і вона показує, що виховання вимагає часу. Духовні процеси — це явище, яке не може відбутися за один день. Кожна зміна в нас, в наближенні інших євреїв до життя по законам Тори і у вихованні дітей — це тривалий процес, який розвивається повільно, готується «на слабкому вогні». Зближення душ — це заняття для терплячих людей, сповнених віри.

Секрет змін полягає в завзятості і зосередженості, які роблять ці зміни можливими.

Комментарии закрыты