В музеї західного та східного мистецтва урочисто відкрилась виставка трьох народних  художників України. Відомі одеські митці: живописці Микола Прокопенко і Анатолій Горбенко а також скульптор Олександр Токарев представили публіці свої найкращі твори. Загалом  76 масштабних полотен живопису та дрібна пластика з бронзи і композиту. Експозиція, яка займає три виставкових зали музею, буде відкрита до 14 березня.

В трьох виставкових залах музею західного та східного мистецтва розміщені роботи відомих одеських художників, які почесно несуть високе звання народних художників України. Яскраві масштабні здебільшого жіночі портрети пензля Миколи Прокопенка доповнені бронзовими образами в стилі бароко роботи Олександра Токарева. Витонченість пейзажів Анатолія Горбенка  підкреслена скульптурами наших сучасників, виповнених Токаревим. Ініціатива проведення такої спільної виставки належить одному з учасників — голові одеської організації національної спілки художників України Анатолію Олександровичу Горбенку.

 Анатолій Горбенко, народний художник України

 У нас сплоченный колектив. Я горжусь тем, что одесская организация является одной из самих привлекательних организаций на Украине. Как нужно виставляться.готовиться. единственная организация вместе с Харковом, где ми отбираем работи сами без виставкома всеукраинского

 Пейзажі Горбенка охоплюють майже 20 річний період творчості майстра. 50 творів автора демонструють реалістичні традиції одеської школи живопису. Твори Миколи Прокопенка  відрізняються барвами, експресією, настроєм. Жіночі портрети – це завжди любов до жінки-матері, жінки коханої. Також присутні улюблені образи художника: коти, фрукти, дерева, квіти- все те, що оточує людину від дня народження.

 Микола Прокопенко, народний художник України

 я выбрал на свой вкус художника. 26 работ из коллекций моей дочери, жени Ольги Котляровой- Прокопенко

Два живописці розмістили свої твори в різних залах музею, але об’єднує експозицію дрібна пластика з бронзи і композиту Олександра Токарева. Скульптури майстра прикрашають наше місто: Віра Холодна, Пушкін, Утьосов, Дівчина на морвокзалу, комплекс гетьмана Сагайдачного. На виставці представлені камерні роботи.

Сергій Ільїн, зав. виставковим відділом музею

В первом зале, где Прокопенко. Работы яркие. Пиршество цвета. и там преобладает скульптура барочного плана. И оно в промежутки очень грамотно вписалось. Что касается работ Горбенко. Они болем в традиционном плане академическом. и вот єти голови академические очень уместны

Виставка народних художників України  Анатолія Горбенка, Миколи Прокопенка та Олександра Токарева в музеї західного та східного мистецтва буде відкрита для відвідувачів до середини березня.

 

Комментарии закрыты