Згідно з законодавством, при оформленні працівника на роботу в обов’язковому порядку укладається трудовий дОговір, який оформлюється наказом та повідомленням органів Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу. У зв’язку з тим, що далеко не всі громадяни дотримуються Закону, податківці закликають роботодавців відмовитися від «виплат в конвертах»,  та бути свідомими.

Микола Обертович, представник
 ГУ ДФС в Одеській області
Важливо, щоб работодавці долучилися до соціального діалогу, проявляли свою громадську свідомість та забезпечували європейський підхід до вирішення питань легального оформлення трудових відносин, а наймані працівники ніколи не погоджувалися працювати без належного оформлення трудових відносин.

Використання найманої праці без оформлення трудових відносин позбавляє працівника соціальних гарантій, запевняють податківці. Зокрема, нівелюються права на гарантований розмір заробітної плати, оплачувану відпустку, лікарняний, а також інші права, прописані в Законодавстві.

Микола Обертович, представник ГУ ДФС в Одеській області

право на достроковий вихід на пенсію або право на скорочений робочий день, тиждень, якщо ви працюєте в шкідливих умовах  праці. Право не працювати у вихідний та святковий день, право на допомогу по безрабіттю, право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, право на зарахування виробничого стажу, право на матеріальне забезпечення  в порядку соціального страхування в старості.

З  початку року податківцями з «тіні» виведено майже півтисячі найманих працівників. Так,  за січень-березень 2019 року фіскальною службою Одещини виявлено 477 працівників без офіційного працевлаштування,  з них працю 358 було легалізовано під час проведення перевірок.

Микола Обертович, представник ГУ ДФС в Одеській області
Адже якщо  роботодавець подає звіт із даними про виплату заробітної плати своїм працівникам на мінімально допущеному рівні, то в такому випадку висновок  може бути лише один . І работодавець і працівник порушує трудове законодавство. Іноді  работодавці використовують такі відносини із найманими працівникам як стажування або встановлення випробувального терміну без оплати праці, що також не відповідає нормам діючого трудового законодавства.

Додамо, що контроль за дотриманням працедавцями трудового законодавства є одним з пріоритетних напрямів роботи Головного управління ДФС в Одеській області   Так, у січні — березні 2019 року до  управління надійшло близько 27 тисяч повідомлень про прийняття працівників на роботу.

Комментарии закрыты