14-го липня Одеській міський голова Геннадій Труханов провів нараду і проінспектував пам’ятку містобудування і архітектури на вулиці Садовій,21. Роботи у Будинку Руссова обійшлись міській скарбниці майже в 150 мільйонів за рахунок кредиту, взятого мерією в «Укргазбанку».

Одеситам ця будівля добре знайома як Будинок Руссова, який десятиріччями, маючи номінальних власників деяких квартир, цвів, горів та руйнувався, сиротливо прихований від очей парканами. Навесні 2018-го року муніципалітет, зрозумівши, що будинок скоріше впаде, ніж власники почнуть ремонт, прийняв зважене, але нелегке рішення розпочати ремонтно-реставраційні роботи самостійно, щоби зберегти Будинок Руссова для Одеси і всіх одеситів. Був укріплений фундамент і відновлені міжповерхові перекриття, що дозволило стабілізувати будівлю і виконати покрівельні роботи. Були проведені фасадні роботи, відновлення в автентичному вигляді ліпного декору і статуй. Взимку 2019-го року місто урочисто відкрило для містян відреставрований Будинок Руссова після першого етапу реставрації. Краса і велич, захоплення і радість викликає вид відродженого з руїн будинку.

Геннадій ТРУХАНОВ, Одеський міський голова
Мы взялись за очень сложную задачу восстановить Дом Руссова в той красоте, в которой его помнят одесситы. И я считаю, что нам это удалось — удалось полурухнувший памятник архитектуры, гордость Одессы сохранить, подхватить, восстановить. И сегодня мы видим фасадную часть и наслаждаемся этим видом. 

3-го липня 2020-го року члени виконкому Одеської міської ради схвалили передати архітектурну легенду Одеси у комунальну власність міста. І дуже вчасно! Бо за декілька місяців після відкриття, як цвіль після дощу, на оновленій будівлі з’явились фірмочки. Поперекривали решітками поверхи, у закутках встановили камери відеонагляду й порозвішували таблички, де чиє — фірмочки з різними назвами, але таблички одного зразку.

Геннадій ТРУХАНОВ, Одеський міський голова
С определенного времени начали происходить процессы, которые сегодня станут предметом служебного расследования. В Рени через сомнительного регистратора смогли зарегистрировать какие-то метры, например, флигель во дворе, не имеющий отношения к Дому Руссова. Это не частная собственность, это наша собственность. Мы готовы к переговорам, но пусть нам документально докажут, где здесь чья собственность. Потому что когда жгли дом, уничтожая его, квартиры, которые были здесь, были просто разрушены. 

Якщо порівняти Будинок Руссова з фасаду на Соборній площі, який реставрував муніципалітет, та заглянути у двір, який з невідомої причини почали спотворювати швелерами псевдовласники-фірмочки, — все стає зрозумілим: і хто тут справжній господарь і працює по-хазяйські, око радіє, а хто приживала і утриманець, який прийшов на дурняк і знову трощить тільки-но відремонтоване.

Геннадій ТРУХАНОВ, Одеський міський голова
То, что касается увиденного, служебное расследование — это первое. Обращение в правоохранительные органы — это второе, что я сегодня попрошу профильного заместителя организовать за порчу памятника архитектуры. То, что видите, все будет демонтировано. С сегодняшнего дня здесь дежурит «Муніципальна варта» и никто не зайдет.

Які б назви не мали фірмочки з апетитом на Будинок Руссова, для нас, для одеситів вони на одне ім’я — варвари! Бо так повести себе з пам’яткою архітектури, яка в результаті неодноразових пожеж впродовж 2006-2009 років була практично повністю знищена, більше 10 років знаходилась в аварійному стані і ось відновлена містом як фенікс з попелу — та тут вбивати швелери, проводити комунікації без плану і узгодження, знову перетворювати на Шанхай свіжу величаву споруду це варварство.

Геннадій ТРУХАНОВ, Одеський міський голова
Уважаемые одесситы, земляки! Вот так в нашем городе с болью, с боем отстаивание наших интересов, нашей собственности, гордости абсолютно во всех направлениях.

Підчас інспектування Геннадій Труханов відвідав і Будинок Лібмана, який в жалюгідному стані і теж на грані руйнування — через час, і через варварське відношення орендарів. Мерія виконує на об’єкті роботи з ремонту фасадів, але Одеського міського голову хвилює доля всього будинку. «Одеса — наш дім і ми хочемо, щоб він був красивим і затишним, — підкреслив Геннадій Труханов. І якщо зараз потрібно захистити надбання Одеси — ми будемо це робити».

Комментарии закрыты