Побратимські відносини Одеси та італійського міста Генуя почались у 1972 році. Візит одеської делегації на чолі з міським головою Геннадієм Трухановим з 5-го по 8-е травня цього року поновив ці стосунки. Про це йшла мова на зустрічі представників мерії зі ЗМІ 15-го травня.

Геннадій ТРУХАНОВ, Одеський міський голова
Первая встреча произошла с украинской диаспорой в храме. Мы рассказали о ситуации, которая сложилась в Украине, и наши земляки ждут серьезных позитивных перемен в нашей стране.

6-го травня мер Одеси Геннадій Труханов зустрівся з мером Генуї паном Марко Буччі. Сторони обговорили питання про відновлення побратимських зв’язків між містами, розвиток транспортного сполучення, а також перспективи співпраці в економічній, туристичній та культурній сферах. А в ході відвідин Торгової палати Генуї і на зустрічі з керівництвом Загальної конфедерації італійської промисловості були порушені питання збільшення товарообігу між Одесою і Генуєю. Також проходило обговорення перспектив розширення промислового потенціалу шляхом створення вільної економічної зони.

Одеська міська влада прагнутиме ще більше інтегрувати Одеський порт у повсякденне життя міста. Про це на прес-конференції заявив мер Геннадій Труханов, якого саме отриманий у Генуї досвід наштовхнув на такі ідеї.

Геннадій ТРУХАНОВ, Одеський міський голова
Мы организовали концертную летнюю площадку на территории нашего Морвокзала. Этот опыт был впервые — когда город «вошел» в порт, и порт открыл двери для проведения таких мероприятий. И я рад, что у нас этот старт был дан после посещения нами города Марселя. В Марселе складские помещения когда-то были переоборудованы и сегодня там находятся магазины, кафе. Такое же направление было сделано и в Генуе. Когда-то там была бетонная стена, которая отделяла порт от города. Сегодня стены нет, здания переоборудованы, люди гуляют, библиотеки. Но, что главное, грузопоток не уменьшился и ничего там не украли:)

Крім того, в ході поїздки Одеський міський голова зацікавився досвідом роботи школи реставрації Генуї, запросивши італійських фахівців в Одесу для консультацій щодо збереження і реставрації історичних будівель, зокрема, щодо перетворення Грецької площі на дійсну пам’ятку центру міста.

 

Комментарии закрыты