Цифрова освіта: сучасні діти — сучасні знання

18 вересня комісія ЮНЕСКО опублікувала нову доповідь під назвою «Цифрові навички для життя і роботи», яка показує, що системи освіти в усьому світі поки що тільки починають вдосконалювати цифрові знання, необхідні для успіху в суспільстві, де правлять технології. У розвинених країнах діти тепер замість підручників носять до школи планшети і телефони, домашні завдання виконуються в Інтернеті, а акцент робиться саме на цифрових способах здобуття освіти. Важливість цієї доповіді особливо підкреслили глава ЮНЕСКО Ірина Бокова і Джон Гальвін, генеральний менеджер компанії Інтел.

Найбільш важливо, що вчитуючись в доповідь ЮНЕСКО можна дізнатися і іншу сторону цифрової освіти. З кожним роком у світі з’являється новий глобальний розрив в навичках, де стать, клас, географія і вік можуть мати величезний вплив на вміння людини використовувати нові технології. Адже можливість управляти смартфоном, займатися роботою онлайн, програмувати, а також робити публікації в світовій мережі — це не просто частина важливої «грамотності» необхідної багатьом людям, це вже практично основна умова для життя в 21 столітті.

Розвиток цифрових навичок залежить від ряду факторів: тут важливо і залучення урядів, з’єднання традиційних, звичних нам шкіл і технологій, подолання розриву між формальними і неформальними цифровими навичками, а також підвищення кваліфікації вчителів. Адже досить часто трапляється так, що нібито такі додаткові навички, як володіння комп’ютером і безпека в Інтернеті нерідко ігноруються людьми іншого, не цифрового покоління. 

Робота 21 століття: Як подолати цифрову нерівність

Сьогодні технології, інтернет-бази знань, IT-сфера вже формують суспільство. Затребуваними в такому суспільстві звичайно ж будуть нові «цифрові громадяни», вміння яких допоможуть їм легко знайти сучасну і корисну світу роботу. Щоб врешті-решт подолати нерівність отримання знань, ЮНЕСКО пропонує всіляко підтримувати простір цифрових навичок, створювати відкриті цифрові ресурси та ініціативи для підвищення якості та актуальності «нових знань».

Проблеми цифрової освіти існують в абсолютно різних регіонах світу — часто в силу стереотипів і небажання змінювати звичну всім систему освіти. На щастя, вже існують успішні приклади політики спрямованої на забезпечення більшої кількості людей навичками, необхідними для участі в економіці майбутнього, заснованої на знаннях. Таким досвідом хвалиться як Африка, так Азія, Європа і Північна Америка — навіть економічно розвинені регіони не відразу можуть прийти до шкіл майбутнього.

«Дослідження показують, що здоров’я місцевих економік поліпшується завдяки доступу до технологій і, що не менш важливо, — знанням того, як використовувати ці технології для соціального блага», — заявив Джон Гальвін, віце-президент і генеральний менеджер Intel.

На сьогоднішній день в ЮНЕСКО існує постійна комісія, яка прагне  популяризації інформаційних та комп’ютерних технологій. Адже світ не стоїть на місці і використання потенціалу сучасних знань може допомогти реалізовувати національні стратегії і розвиватися в таких ключових на сьогодні областях, як освіта, охорона здоров’я, гендерна рівність та управління навколишнім середовищем.

Комментарии закрыты