15-е лютого для православного світу ознаменовано пам’яттю євангельської події Зустрічі Немовляти Христа і старця Симеона в Єрусалимському храмі, яка сталася у 40-й день після Різдва Христового, що підкреслює і богослужбова традиція: між 7-м січня і 15-м лютого — 40-денний проміжок . У день свята в Свято-Стрітенському храмі Одеси престольне свято очолив митрополит Агафангел.

На минулому тижні співробітники соціального відділу Одеської єпархії організували свято дітям, що проходять курс лікування у відділенні онкогематології Одеської дитячої клінічної лікарні.

Цього року відзначаються 30-ті роковини виведення радянських військ з Афганістану та з благословення нашого Правлячого Архієрея традиційно в Іллінському чоловічому монастирі відбувається загальноміська панахида за загиблими воїнами. Крім міської влади, учасників війни в Афганістані, родичів загиблих, участь у заходах цього дня взяв колишній військовослужбовець обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані, підполковник запасу, а нині клірик Одеської єпархії протоієрей Сергій Дмитрієв.

15-то лютого, в світле свято Стрітення Господнього, Свята Церква також молитовно відзначала День православної молоді. У Спасо-Преображенському кафедральному соборі Одеси, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела, був здійснений традиційний вдячний молебень.

18-го лютого в Одеській єпархії відбувся щорічний Стрітенський бал, приурочений до Дня православної молоді. На святковому заході побувала наша знімальна група.

11 березня розпочинається Великий Піст. Перш ніж ввести нас в велику школу посту, Церква готує нас до входження в неї трьома особливими неділями. Одна з них, яку ми вже пройшли – неділя про митаря і фарисея, потім неділя про блудного сина, в яку ми тільки що вступили і, нарешті, неділя Страшного Суду. Ці неділі дають нам основу християнського діяння, яке є смирення, бо тільки смиренні увійдуть в Царство Небесне. Неділя, в яку ми увійшли, говорить про те, як Бог приймає того, хто з покаянням до Нього приходить. Господь іде Сам зустрічати блудного сина. Якщо у людини є цей підхід до Христа, є смиренність і усвідомлення своєї гріховності, є рішучість стати на шлях добра і виконання його, якщо в покорі люди покається перед Богом, перед людьми, то Господь приймає її, дає їй перстень на руку її і одягає її в перший нетлінний, боготканний одяг. Господь довготерпеливий і многомилостивий. Той, Хто прийшов на землю ради нас, людей, і ради нашого спасіння, Хто був за нас розп’ятий за Понтія Пилата, і був похований, Хто прийшов покликати не праведних, а грішників до покаяння – Той кожного грішника, що кається, прийме в Свої обійми і дарує йому втрачене багатство. Церква каже: «Іди в смиренні, і Господь прийме тебе, радуйся, що є ще можливість принести покаяння».

Комментарии закрыты