Неділя Сиропусна — остання неділя перед початком Великого посту. Назва її походить від фрази «сир опускаю», або, інакше кажучи, «сир залишаю», що вказує на закінчення періоду вживання скоромної їжі. Цим днем ​​закінчується підготовка до Чотиридесятниці — наступного етапу на шляху до Світлої Пасхи Христової. У 2019-му році останній день перед Великим постом випав на 10 березня.

Ще однією назвою Неділі Адамова вигнання є Прощена неділя. Це найменування пов’язано з благочестивим християнським звичаєм просити один в одного пробачення, примирятися зі своїми ближніми. Є й особлива традиція здійснювати спеціальне богослужіння з цього приводу. 10 березня ввечері у Свято-Успенському кафедральному соборі митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел очолив чин прощення.

Богослужбова традиція здійснювати читання Великого канону преподобного Андрія Критського, складеного в VII — VIII століттях, триває практично ціле тисячоліття. Ця праця стародавнього святого отця — один з найвизначніших елементів церковного Передання. Особистий досвід покаяння святого Андрія, архієпископа з острова Криту, в його величному творі церковної гімнографії передається й тим християнам, які беруть участь у богослужінні першої седмиці Великого посту.

Літургія Передосвячених Дарів — древній чин, складений імовірно святителем Григорієм Великим. Це богослужіння не є літургією в строгому сенсі слова. Здійснюється воно тільки в дні Великого посту. Детальніше про літургію святителя Григорія Двоєслова дивіться наступний сюжет.

9 березня в Одеському Літературному музеї відбувся пам’ятний вечір на честь 205-річчя (двохсот п’ятиріччя) від дня народження українського поета Тараса Шевченка. З Благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського та Ізмаїльського, Молодіжний хор Одеської єпархії взяв участь у творчому вечорі.

Комментарии закрыты