19 травня, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський звершив Божественну літургію в Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі, за якої підніс свої молитви про упокоєння жертв політичних репресій. Детальніше в нашому сюжеті.

В Одеській області з’явився новий Собор УПЦ. «Відтепер благословляю Свято-Миколаївському храму смт Овідіополь Одеської єпархії Української Православної Церкви, іменуватися Свято-Миколаївським собором» Агафангел Митрополит Одеський і Ізмаїльський очолив урочистості з нагоди 225-річчя Свято-Миколаївського собору смт. Овідіополь

В день пам’яті перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських в Барі, в ході свого архіпастирського візиту в Овідіопольський район Одеської області Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський після святкової Божественної літургії в Свято-Миколаївському соборі Овідіополя відвідав кілька храмів Овідіопольського благочиння.

«Хто любить брата свого той перебуває у світлі і в ньому немає спокуси, а хто ненавидить брата свого той перебуває у темряві й у темряві ходить і не знає куди йде бо темрява осліпила йому очі» — ці чудові рядки, дорогі брати та сестри, належать перу святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова, пам’ять якого Церква молитовно прославляла 21 травня. З нагоди урочистості в Свято — Успенському чоловічому монастирі Одеси була звершена святкова божественна літургія.

Анапластична астроцитома — злоякісне новоутворення головного мозку з клітин, схожих формою на зірки… Молода Вероніка Улановська стійко перенесла операцію з видалення цієї пухлини, зараз почала променеву терапію і попЕреду ще хімія. Але грОшей, зібраних рідними, друзями, колегами вже не вистачає. Олександр, чоловік Ніки, та наша редакція дуже сподіваємось на Вашу допомогу! Реквізити — у сюжеті далі.

15-го травня православні згадують перенесення мощей святих благовірних князів-страстотерпців Бориса і Гліба. Це свято має важливу історію. Три сина Київського князя Ярослава Мудрого — Ізяслав, Святослав і Всеволод Ярославичі — об’єдналися в турботі про шанування пам’яті Бориса і Гліба. У Вишгороді під Києвом був збудований Борисо-Глібський храм-усипальниця, куди в 1115-му році були перенесені мощі святих. Символом єднання князів Київської Русі, православним і народним святом став день перенесення мощей 2-го травня або 15-го травня за новим стилем. Наш наступний сюжет — з одеського Борисо-Глібського храму Свято-Успенського чоловічого монастиря.

17 травня з благословення правлячого архіпастиря Одеської єпархії Високопреосвященнійшого митрополита Агафангела в одеській обласній філармонії відбувся 3 всеукраїнський православний фестиваль духовно — хорового мистецтва «Від моря до небес». Подробиці розповідає наш кореспондент.

Комментарии закрыты