25-го червня, в день тезоіменитства Блаженнішого Онуфрія, митрополита Київського і всієї України, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, з сонмом ієрархів помісних Православних Церков, які прибули з різних країн, співслужив Предстоятелю Української Православної Церкви за Божественною літургією у Свято-Успенській Києво-Печерської Лаврі. За богослужінням Предстоятель УПЦ звів у сан архієпископів вікаріїв Одеської єпархії єпископів Аркадія і Діодора.

23-го червня, в першу неділю після П’ятидесятниці, православно віруючі християни молитовно вшанували пам’ять всіх святих, якs одвіку Богу догодили. Святкове богослужіння в Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси очолив Високопреосвященніший митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел.

Церква невпинно продовжує своє соціальне служіння. У Координаційному центрі Одеської єпархії з надання гуманітарної і соціальної допомоги пройшла благодійна акція з роздачі пакетів з продовольчими товарами і фінансових коштів. Детальніше розповідає наш кореспондент.

27-го червня православні одесити молитовно попрощалися з протодияконом Свято-Успенського кафедрального собору отцем Віктором Кузнєцовим, якого на 80-му році життя Вседержитель Господь покликав в Свої небесні обителі. З покійним протодияконом прийшли попрощатися духовенство єпархії та безліч одеситів.

9-го липня, о 8:30 ранку, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, звершить Божественну літургію в Свято-Покровському Свято-Успенського Одеського Патріаршого чоловічого монастиря в селі Маринівка Біляївського району. Після богослужіння Владика митрополит здійснить освячення каплиці на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» над святим джерелом з купальнею, де всі бажаючі зможуть з вірою покупатися в монастирських джерельних водах, щоб отримати благословення Боже і благодать зцілення від недуг. Для всіх бажаючих взяти участь в урочистому богослужінні буде запропонована монастирська трапеза, а від храмів міста буде організовано безкоштовний транспорт. Запрошуємо всіх взяти участь в урочистостях в Маринівці 9-го липня, початок богослужіння о 8:30 ранку.

Часто багатство матеріальне веде до загибелі людини. Не завжди вона може правильно ним розпорядитися. Ні своєю власною красою і силою, ні красою і багатством своєї землі. Як багато навколо прикладів того, що багатство землі нашої звертається на погибель нашого народу і нашої душі. Але є у нас багатство, яке несе тільки порятунок, тільки радість у Христі, тільки благодать Святого Духа і обітницю Царства Небесного. Це багатство нетлінне і невичерпне. Це — святі Землі Руської, ті, хто засяяв у своєму житті, хто все своє життя поклав на те, щоб знайти справжнє багатство — Царство Небесне. І ці люди, святі Божі, ніколи не покидають нас. Вони не покидали свою Батьківщину, нашу країну, наш народ навіть за часів страшного, огидного безбожництва, наруги над Христом і Його Церквою, вони завжди продовжували молитися про нас.«І не вистачить часу» (Євр. 11, 32), — як сказав апостол Павло, перераховувати всі справи і подвиги преподобного Сергія, Серафима, Олександра Невського, Іоанна Кронштадтського, Ксенії Петербурзької, Антонія і Феодосія Києво-Печерських, не вистачить часу говорити про це. Головне, щоб вистачило щирості і чистоти нашого життя і сердець, щоб прийняти ту Божественну благодать, яку вони здобули у своєму земному житті і наживання якої заповідали нам. Такий сонм свідків ми маємо навколо і так кепсько і несправедливо живемо. Таке багатство духовне дано нашому народу, але чи можемо ми правильно ним розпорядитися? Апостол Петро говорив ізраїльтянам і новим християнам: «Колись не народ, а тепер народ Божий» (1 Пет. 2, 10). Давайте вдумаймось в ці слова. Якщо ми не будемо народом Божим, то взагалі не будемо і народом. Ми будемо безвольним стадом грішників і рабів диявола. А свобода в Дусі Святому, яку заповіли нам наші святі, сильніша за будь-які сили і обставини цього світу. Будемо дивитися на приклад наших предків, і прославлених святих і тих, кого Церква ще прославить, і тих безвісних молитовників перед Богом, завдяки молитвам яких, ми всі тут стоїмо, живемо і дихаємо благодаттю Святого Духа. Святі Землі Руської моляться за нас і чекають від нас відповіді. Відповіді нашого життя, нашої віри, нашої сили духу в боротьбі за Царство Небесне з дияволом і слугами його.

Category:

ТЕО

Комментарии закрыты