23-го січня одесити молитовно вшанували пам’ять нашого співвітчизника, святого священномученика Анатолія, митрополита Одеського і Херсонського, який просіяв в тривожний час гонінь на віру і Святу Церкву в минулому столітті. Урочисте богослужіння в одеській Успенській обителі в цей день очолив Високопреосвященніший митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел.

«Радуйся, Богородице Дево, милостию Твоею присно нас питающая». Образ Божої Матері «Млекопітательниця» Православна Церква прославляє 25-го січня. У Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі правлячий архієрей Одеської єпархії Владика Агафангел у співслужінні архієпископа Южненського Діодора і священства міста звершив святкову Божественну літургію. В Одеській єпархії образ «Млекопітательниця» є благословенням зі святої гори Афон.

«Апостоли обробили людську природу хрестом — як плугом, і посіяли слово Боже — як насіння», — говорить святитель Іоанн Златоуст. З благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, в Одесі засновано Братство святого апостола Андрія Первозванного. Важливою справою братства стала участь в проекті «Пост з Біблією в руках», який Місіонерський відділ єпархії відкрив 26-го січня. Наші кореспонденти побували на відкритті проекту і стали одними з перших відвідувачів виставки «Господь — знамя моє».

В Одесі, в рамках минулої Міжнародної православної виставки-ярмарки «Світло Різдва», відбулася лекція на тему «Месіанські сподівання старозавітного Ізраїлю в епоху еллінізму». Перед слухачами виступив доктор богослов’я, викладач Одеської духовної семінарії протоієрей Димитрій Предеїн.

Якщо ми будемо мати прагнення до Ісуса Христа, Христос прийде і в будинок нашої душі, для того щоб нас врятувати. І тоді з нами станеться те, що сталося з Закхеєм. У відповідь на милість і любов Ісуса Христа, усвідомлюючи свої гріхи, Закхей встає перед усіма і каже: «Господи! Я сьогодні пів свого маєтку роздам убогим, а якщо я кого скривдив чим, тому віддам вчетверо». І Господь відповідає: «Ось порятунок прийшов до цього будинку, і ця людина стала сином Авраама». Значить, щоб нам жити з Христом, у відповідь на Його любов і на Його милість до нас, — треба виправити свої гріховні вчинки конкретними справами. Тому, кому ми заподіяли образу — потрібно виправити цю образу; з ким ми перебували у ворожнечі, треба примиритися; про кого думали погано, тому треба навчитися допомагати і думати про нього, що він гідний такого ж порятунку, як і я. Тобто покаяння наше, — вчить сьогоднішнє Євангеліє, — повинно проявлятися в конкретних справах, особливо в справах милосердя. Чому ж Свята Церква саме це Євангеліє пропонує почути перед тим, як ми почнемо готуватися до Великого Посту? Тому що воно показує нам шлях духовного зростання і конкретного виправлення своїх гріхів діяльними вчинками. Саме цим ми повинні займатися в Святому і Великому Пості, прагнучи до покаяння і очищення своєї душі, знову і знову своїми справами показуючи плоди свого покаяння. Нехай зміцнить нас Господь в бажанні виправити своє життя. Хай допоможе нам Господь, — подібно Закхею, — здійснювати справи милосердя і замість справ зла творити справи добра.

Комментарии закрыты