15-е лютого в велике двонадесяте свято Стрітення Господнього Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, звершив святкову Божественну літургію в Свято-Стрітенському храмі Одеси. Що таїть у собі це свято і яке його значення для Церкви — розповідає наш кореспондент.

Храм Марії Магдалини, відбиваючись променевою мозаїкою в золоті куполів, підносячись над морем і тлінністю світу, — є центром православного комплексу на 9-й станції Великого Фонтану. Тут 16-го лютого митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звершив Божественну літургію, після якої відвідав недільну школу, яка відкрилася після капітального ремонту.

15-е лютого — річниця виведення військ з Афганістану. Напередодні 14-го лютого, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, голова єпархіального Відділу по взаємодії з військовими формуваннями та правоохоронними органами протоієрей Сергій Дмитрієв відвідав одеського ветерана бойових дій в Афганістані.

Мистецтво — це тонка грань, де тимчасове зустрічається з вічним, залишаючи свій незгладимий слід в історії на багато століть. 10-го лютого, за благословенням правлячого архіпастиря Одеської єпархії Високопреосвященнішого митрополита Агафангела, — в Одесі відбувся благодійний бал, приурочений до свята Стрітення Господнього.

Свята Православна Церква, напередодні Великого Посту, звертає увагу віруючої людини на найголовніші справи духовного життя, які необхідно здійснити в цей благодатний час. Неділю про Страшний Суд можна назвати унікальною в церковному календарі, оскільки це єдиний день, коли ми згадуємо і святкуємо не якусь там подію минулого, але подію, якій ще належить статися. Христос говорить про це в простоті, наводить аналогію відносин пастиря з вівцями і козлами, щоб наш людський розум зміг усвідомити всю глибину Божественної істини. Як пастир відділяє одних від інших, так і Господь відокремить праведних від грішних. Суд цей буде настільки простим, що нас не запитають ні про нашу віру, ні про те, як ми молилися і постили, яку їжу споживали, або в яких умовах проводили наше життя, а тільки про те, чи були ми людьми по відношенню до ближніх. Христос буде говорити тільки про Себе. «Голодний був, жадав, мандрівником був, у в’язниці був, хворий був». «Істинно кажу вам: те, що ви зробили одному з цих менших, ви зробили Мені». Мученики придбали Царство Небесне своєю кров’ю, отці-пустельники знайшли благодать подвигами. А ми, які живемо у світі, можемо досягти слави Господа найпростішою людською допомогою – нагодувати голодного, напоїти спраглого, бездомного прихистити, втішити хворого, відвідати ув’язненого – це те, що може робити всякий. Це пропонується нам кожен день, з цього складається все життя. Сьогодні Церква не вимагає від нас якихось сверхподвигів, які могли здійснювати обрані Богом люди. Через саме повсякденну гостинність Господь хоче долучити нас до Свого незбагненного дару – дару любові. І, коли ми відкидаємо цю можливість, ми відкидаємо не тільки тих людей, яких Він нам посилає, – ми відкидаємо Його любов, Його Хрест, Його Воскресіння. Господь відкрив нам, чим християнин повинен займатися, готуючись до вічності: придбати любов Божественну через жертовність щодо ближнього. А час Великого Посту – це уставні богослужіння, соборна і особиста молитва, обмеження в їжі і питті, участь в таїнствах Церкви дають можливість надбати цей найбільший дар. Ми повинні усвідомлювати, що все це всього лише засоби для досягнення мети, без них неможливо наблизитися до Божественної любові. Подивимося сьогодні навколо і побачимо, скільки людей чекає від нас допомоги, турботи, співчуття, участі. І будемо просити у Бога на це сил, терпіння і мудрості.

Комментарии закрыты