8-го березня в Неділю Торжества Православ’я в Одесі, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, пройшов загальноміський Хресний хід з молитвою про мир в Україні. В цей день Владика митрополит Агафангел очолив святкову Божественну літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі, після якої був здійснений Чин Торжества Православ’я і Хресний хід, на який прибули тисячі віруючих зі всіх храмів міста. Також були принесені шановані святині Церкви, з преднесенням яких духовенство міста, багатотисячний народ Божий на чолі з митрополитом Агафангелом підносили Господу молитви про богохраниму країну нашу Україну і її благочестивий народ, і щоби Господь зупинив поширення смертельних хвороб. Точно такі ж Хресні ходи з молитвою про мир в Україні були звершені в усіх приходах Одеської єпархії: у кожному селі, місті та районному центрі віруючі зі святинями пройшли вулицями і площами, просячи милість Божу і благоденство рідній землі.

Громада захопленого УПЦ Покровського храму в Сараті відзначила Торжество Православ’я багатолюдним святковим Хресним ходом. Понад шістсот православних жителів Сарати, Татарбунар і навколишніх сіл пройшли вулицями містечка, в якому рік тому настоятель Покровського храму ухилився в розкол. Незважаючи на цей його вчинок, численна громада залишилася вірною Українській Православній Церкві і вірність цю довела неодноразово.

6-го березня в Свято-Успенському кафедральному соборі митрополит Одеський і Імаїльський Агафангел очолив Божественну літургію Передосвячених Дарів, після закінчення якої був прочитаний канон святому Феодору Тирону. Також було здійснено традиційний для п’ятниці першого тижня Великого посту чин освячення колива.

В Україні не вщухає скандал через хлопчика з Волині — Максима Ткачука, який виконав відому військову пісню «Смуглянка» на престижному конкурсі в Лондоні і завоював тим самим перемогу відразу в 3-х номінаціях. Однак його виступ викликав обурення і цькування в ЗМІ. Незважаючи на гнівні коментарі та різні залякування, хлопчик-сирота не сумує, а слідом за православними одеситами, тисячі українців співають «Смуглянку» і підтримують флешмоб «Максим, ми з тобою».

У другу неділю Великого посту Церква нам нагадує, що брань наша не проти плоті, а проти наших пристрастей і пороків. Саме тому ми згадуємо святителя Григорія Паламу, який був наставником для ченців, які пішли від світу, щоб вести цю боротьбу. Людина талановита і неабияка, як у світській, так і в духовній науці, учень великих ісихастів Афонських монастирів, святитель Григорій не тільки сам був носієм православної молитовної традиції, але і її захисником. І сьогодні згадуючи цього святого і розмірковуючи про суть духовного подвигу, який, перш за все, полягає в молитві, — ми розуміємо, що якщо у людини її немає, якщо вона тільки постить, але не молиться, то нічого в її душі не відбувається. Важливо, щоб піст і молитва були з’єднані в одному русі серця, щоб вони ставали одним цілим, щоб молитва панувала в нашому житті. Апостол Павло казав: «Моліться безперестанку!» Безперервна молитва і пам’ять про Бога — це необхідна умова для того, щоб людина навчилася жити за Євангелієм. А молитва отців ісихастів, Іісусова молитва: «Господи Іісусе Христе, Сине Божий, помилуй мене, грішного!» — така проста, така мала нехай буде нам в цьому на допомогу….

Комментарии закрыты