Світле Христове Воскресіння, Великдень, Пасха — свято свят і торжество з торжеств. Найбільша подія в історії людства, Сам Бог, втілившись, зійшов на грішну землю і своєю Божественною природою освятив людське єство. І православні християни в цю Святу ніч однодушно піднімали свої молитви до Воскреслого Спасителя. Про підготовку до святкування Великодня та про урочисту святкову Божественну літургію розповідає наш кореспондент.

По завершенні Великодніх богослужінь вранці 19-го квітня клірики храмів Одеської єпархії вийшли на жваві перехрестя для того, щоб зробити окроплення приношень на Великдень від городян. За підтримки обласної та міської влади окроплення було організовано особливо. Так, в Одесі було визначено понад 50 точок, де священнослужителі перебували з 6-ї години ранку до 12-ї години дня і, будучи в масках і рукавичках, здійснювали обряд. Таким чином, одесити могли не наражати себе на небезпеку в громадському транспорті і окропити приношення максимально близько до свого дому в зручний час і без черги. Відзначимо, дана міра знайшла живий відгук у серцях городян і представники єпархії почули безліч теплих вдячних слів за таку організацію, що було вказано і в місцевих ЗМІ.

Одеська єпархія Української Православної Церкви кожен день демонструє не тільки точне дотримання всіх правил карантину та рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України, а й бере активну участь у боротьбі за здоров’я громадян нашої країни, не тільки на словах, а й справами, пам’ятаючи слова, сказані нашим Спасителем: «Хай сяє світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла, та прославляли Отця вашого Небесного» (Мф.5,16).
Ми продовжуємо допомагати бригадам швидкої медичної допомоги. З благословення митрополита Агафангела представники єпархії передали засоби індивідуального захисту Одеському обласному центру медицини катастроф. Від імені Свято-Пантелеймонівського чоловічого монастиря, а також Свято-Георгіївського храму на 411-й батареї, храму святителя Спиридона Триміфунтського та храму святих мучеників Адріана і Наталії на Французькому бульварі — лікарі швидкої допомоги отримали 500 захисних костюмів для виїздів на виклики, 300 спеціальних захисних респіраторів, 50 респіраторів багаторазового користування, а також 5 тисяч гумових рукавичок і різні витратні матеріали.
Одеська єпархія допомагає людям, які без вихідних і відпочинку надають необхідну допомогу хворим. Співробітники міських станцій швидкої допомоги отримали великодні подарунки, а також святкові продуктові набори від ресторану «Риба». Особливістю цього приношення медпрацівникам було благословення зі Святої землі — адже разом з продуктовими наборами на станції швидкої допомоги принесли Благодатний вогонь, який зійшов у Храмі Гробу Господнього і є благословенням від Воскреслого Господа всім лікарям, працюючим у справі якнайшвидшого одужання хворих.
Владика Агафангел весь час акцентує увагу на трьох дуже важливих постулатах в цей період: молитва, безпека громадян і прихожан, соціальна допомога. Священицькі родини традиційно численні і в цей важкий час кожна з таких сімей в повній мірі стикається з наслідками економічної і соціальної кризи. На сьогоднішній день в Одеській єпархії несуть свій щоденний непомітний молитовний і місіонерський подвиг безліч священиків і дияконів, які виховують трьох і більше неповнолітніх дітей. 112(!) сімей таких священнослужителів, які виховують більше 480-ти дітей, отримали від Владики митрополита поздоровлення зі Світлим Святом Воскресіння Христового, а разом з тим благодійну матеріальну допомогу і продуктовий набір до святкового столу. Також архіпастир передав приходам Одеської єпархії ще 40 тисяч медичних масок.

Всі дні Світлої седмиці після Пасхи постають перед нами як єдиний світлий пасхальний день. Церква радісно прославляє Воскреслого Господа і богослужіння кожного дня — це продовження пасхальної радості Воскресіння Христового. Також на Світлій седмиці Церква урочисто вшановує Божу Матір в Її чудотворних образах «Іверський», «Живоносне джерело», «Касперівський». У середу Світлої седмиці в Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси було звершено святкове богослужіння на честь пам’яті Касперівської ікони Божої Матері — святині Півдня України, яка зберігається в нашому місті.

У дні пандемії Господь не залишає нас без Своєї милості.У ці дні, коли світ охопила хвороба і намагається скувати наше життя, — в Свято-Іллінському Одеському чоловічому монастирі для молитовної допомоги і шанування виставлена ікона преподобного Никифора Многоболезного, що жив в минулому столітті і прославлений в наш час. Про житіє і допомогу святого в хворобах і скорботах — розповідає наш кореспондент.

В першу неділю після Пасхи Свята Церква згадує пам’ять святого апостола Фоми. Він відомий для багатьох тим, що засумнівався у Воскресінні Христа. Коли інші апостоли розповіли йому, що бачили воскреслого Господа, він відповів, що не повірить цьому, поки сам не побачить Христа і не поторкає руками рани від цвяхів. Проте слід сказати, що невіра буває різною. Характерною особливістю цієї невіри було те, що апостол хоча і засумнівався у Воскресінні, проте всім серцем і душею він хотів, щоб звістка, принесена апостолами, виявилася правдою. Тому, коли йому з’явився Христос, він в ту ж хвилину став віруючим і з великою радістю сповідав свою віру у відомих словах: «Господь мій і Бог мій!» І після цього Фома вже все життя віддав за проповідь Євангелія, дійшовши в апостольському благовісті до краю землі, до меж тодішнього світу. Віра дається від Бога, і без волі Божої ніхто не може стати віруючою церковною людиною. «Ніхто бо не може до Мене прийти, як Отець, що послав Мене, не притягне його», — каже Христос. Але Господь залучає людину не просто так, а тільки якщо бачить прагнення слідувати добру, виконувати Його волю. Тому хоча віра є дар Божий, але, чи отримає людина цей дар чи ні, залежить від самої людини, від того, наскільки вона здатна відмовитися від своєї волі заради виконання волі Божої. Ті люди, які намагаються жити по совісті і слідувати добру, легко можуть прийти до віри і до церковного життя. Христос є світло, і в Євангелії сказано, що до цього світла йдуть ті, що ходять по правді тому, що справи їх угодні Богу. Цим людям Сам Господь допомагає знайти істину і встати на спасительний шлях віри.

Світло Христового Воскресіння попалило владу пекла і темних сил над душами людей, але агонія занепалих ангелів триває. У ніч Світлої П’ятниці з 23-го на 24-е квітня в Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі сталася велика пожежа, причиною якої, за попередньою версією, став навмисний підпал. Згоріло господарське приміщення площею 1500 кв. м. Милістю Божою більшість монахів були на нічному богослужінні і жертв немає, братія без всякої озлобленості, а з християнською смиренністю продовжує свої щоденні молитви за весь світ, в тому числі і за душі людей, руками яких диявол творить свої спроби здолати Церкву Христову. Про подробиці пожежі та про хід подальшого розслідування можна дізнатися на сайті Одеської єпархії, а також на сторінках єпархії в фейсбук, ютуб і Телеграм.

ТЕГИ:

Category:

ТЕО

Теги:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Комментарии закрыты