У недільний день 3-го травня на очолюваній Високопреосвященнішим Агафангелом, митрополитом Одеським і Ізмаїльським, службі були піднесені молитви за здоров’я та мир на нашій батьківщині до Господа і жінок-мироносиць, пам’ять яких святкувалася в цей день.

2-го травня виповнилося 6 років з дня трагічних подій в місті Одесі — пожежі в Будинку профспілок, в результаті якої загинула велика кількість невинних людей. У Свято-Успенському Одеському монастирі було звершено заупокійне богослужіння, яке очолив правлячий архієрей Одеської єпархії Високопреосвященніший митрополит Агафангел.

Свята блаженна Матрона — одна з найвідоміших і шанованих святих на нашій землі. 2-го травня Православна Церква завжди з особливою любов’ю згадує життя святої стариці, і в цей день, з благословення Владики митрополита Агафангела, в одеському храмі блаженної Матрони намісник Свято-Успенського чоловічого монастиря архієпископ Арцизький Віктор звершив Божественну літургію та молебень про дарування сил в боротьбі з хворобами.

У рамках підготовки до святкування ювілею Дня Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками, з благословення Високопреосвященнішого Владики митрополита Агафангела, в Одесі силами православних молодіжних активів були проведені суботники на території меморіального комплексу чотириста одинадцятої берегової батареї. Потрудився на них і журналіст програми ТЕО.

Недільне Євангельське оповідання про велике чудо зцілення розслабленого, яке створив Господь наш Іісус Христос, і про Його милосердя до стражденного людства має найближче відношення до кожного з нас і може послужити нам найбільшим повчанням і втіхою. Тверда віра хворого в милосердя Боже. Тридцять вісім років він страждав від тяжкої хвороби і не знемагав в своєму терпінні і надії. Він вірив і сподівався отримати просиме, і Господь згадав про нього і подав йому зцілення. Навчіться, дорогі, на цьому прикладі бути терплячими під час, коли відвідують нас скорботи, яких буває так багато. Прагніть вдаватись до Господа Бога і в надії на Нього черпати силу і мужність до покірливого перенесення різного роду скорбот і життєвих невдач. Якими б тяжкими не були скорботи, скільки б часу вони не тривали, — вір, що Господь може тобі допомогти і рано чи пізно полегшить твої страждання, якщо тільки будеш мати тверду, непохитну надію на Його милосердя. Для Господа все можливе, і Він може в одну мить змінити твою скорботу на радість. Дійсно, скорботи і біди часом не під силу понести людині, і ми, через свою малодушність і нетерплячість, нерідко втрачаємо надію на милість Божу, плачемо і нарікаємо, кажучи: «терплю я і молюся, але Господь не бачить моїх сліз», — і вже починаємо впадати у відчай. Ось наскільки ми часом буваємо малодушні! Нехай же цей приклад терплячого перенесення своєї хвороби розслабленим послужить прикладом кожному з нас.

Наш народ звільнив світ від нацизму. Через 75 років намагаються по-різному переосмислити Велику Перемогу, але історична пам’ять жива в наших серцях — і в піснях про ті страшні і світлі, бурхливі і засмучені дні Другої світової війни. Ми запрошуємо вас знову послухати пісні до Дня героїчної Перемоги. Вони були записані з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, у виконанні духовенства Одеської єпархії Української Православної Церкви. Всі записані твори ви можете почути і побачити на ютуб-каналі нашої єпархії. Ще раз вітаємо вас з Днем Великої Перемоги!

Комментарии закрыты