У 75-у річницю Перемоги, 9-го Травня, одесити молитовно вшанували пам’ять всіх убієнних в результаті кровопролитної і жорстокої війни, що забрала десятки мільйонів людських життів. В Одеському Свято-Успенському монастирі було звершено заупокійне богослужіння, яке очолив правлячий архієрей нашої єпархії митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел.

Усе в нашому житті минає, одне змінює інше: за роком рік; за тижнем, тиждень. І ось вже на місце Неділі жінок-мироносиць в нашому житті прийшла Неділя про розслабленого. Трансляція цього богослужіння, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, велася зі Свято-Преображенського кафедрального собору.

У третій день седмиці жінок-мироносиць, за 2 дні до свята Великої Перемоги над нацизмом — в храмі на честь святого великомученика Георгія, що знаходиться на Меморіалі чотириста одинадцятої батареї, була звершена святкова Божественна літургія на честь престольного свята, яка, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, транслювалася в глобальну мережу.

У День Перемоги 9-го Травня, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, представники Одеської єпархії Української Православної Церкви традиційно відвідали ветеранів Великої Вітчизняної війни, які проживають в Одесі. Хор виконав для них пісні воєнних років, а духовенство побажало всім захисникам нашої Батьківщини допомоги Божої і міцного здоров’я, а також вручило святкові продуктові набори та матеріальну допомогу.

9-го Травня, на завершення світлого, святкового дня була проведена пряма трансляція на медіаресурсах Одеської єпархії, в якій були виконані найкращі та найвідоміші пісні воєнних і післявоєнних років. Таким чином в черговий раз Одеська єпархія привітала всіх ветеранів зі святом Великої Перемоги.

У перші дні карантину митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звернувся до прихожан і всіх небайдужих людей з проханням допомогти тим, хто в цей непростий час зіткнувся з особливими складнощами, в тому числі і медикам, які опинилися на передовій боротьби з новою недугою. Першими виявили бажання допомогти гарячими обідами для підопічних єпархії відомі одеські ресторатори Андрій і Інара Зарічанські, власники ресторану «Риба». В результаті за дні карантину кілька десятків тисяч гарячих обідів отримали одеські лікарі і медсестри, багатодітні мами і їх діти.

Комментарии закрыты