17-го травня, в неділю 5-у після Святої Пасхи, в яку згадується Євангельське оповідання про зустріч Господа з самарянкою, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, звершив Божественну літургію в Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі у співслужінні ректора Одеської духовної семінарії протоієрея Димитрія Яковенка та братії обителі в священному сані.

В особі самарянки Церква являє нам образ грішниці, що шукає порятунку і готова почути закличний голос Спасителя. Божественну літургію у цей недільний день, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, транслювали з храму на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість».

«Господи Іісусе Христе, Боже наш, Ти сказав нам: «Якщо двоє або троє з вас на землі погодились про всяку річ, то коли вони будуть просити, буде вам від Отця Мого Небесного». З початку карантинного періоду, з благословення нашого священноначалля, щодня о двадцять другій годині в храмах і келійно звучить молитва за угодою — наше прохання до Бога про захист від згубної пошесті. З благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, щодня єпархією здійснюється пряма трансляція цього богослужіння.

«Чесна перед Господом смерть преподобних Його» — як часто оспівуються на богослужінні ці слова з Псалтирі! Вважається, що «місто стоїть, поки в ньому є хоч один праведник». В Одесі серед наших сучасників було не так багато людей, про праведність яких Господь явно засвідчив безліччю чудових знамень: крім пріснопам’ятних схимників архімандритів Іони і Арсенія це, звичайно ж, отець Никон. 5 років тому, 15-го травня 2015 го року, на 87-му році життя відійшов до Господа духівник і найстаріший насельник Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря архімандрит Никон (Сморкалов). Про отця Никона і про цілу епоху, пов’язану зі сповідниками віри в безбожні радянські часи, наш наступний архівний сюжет, який не втратив актуальності сьогодні.

Комментарии закрыты