25-го червня, в день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, який святкував день свого небесного покровителя, очолив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у співслужінні Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, а також єпископату і духовенства Української Православної Церкви.

21-го червня, в неділю, яка присвячена святим, просіявшим на слов’янській землі, Високопреосвященніший Агафангел звершив Божественну літургію в Свято-Георгіївському храмі міста Чорноморська.

У третю неділю після свята Святої Трійці всі православні одесити і проживаючі в Одеській області чада Православної Церкви молитовно прославляють своїх святих попередників — Собор одеських святих. Віряни підносять молитви і звертаються з проханнями до тих святих, які жили в Одесі і області, ходили по тих самих вулицях, по яких ходять сучасники, і милувалися на чарівні види Чорного моря.

У День медичного працівника, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, Одеська єпархія запросила в прямому ефірі разом з духовенством обговорити насущні проблеми охорони здоров’я тих, хто регулярно стикається з ними і докладає всіх зусиль для боротьби за здоров’я живих людей. Про те, як пройшла «Бесідка» з медиками — другий випуск нового інтерактивного проекту єпархії — дивіться в сюжеті нашого кореспондента.

У недільному Євангелії ми чуємо слова Бога про їжу, одяг, але мова йде не тільки про земні речі. Господь нам запропонував Самого Себе. Ось наша справжня їжа, до якої ми повинні прагнути і бажати насититися їй. І коли ми читаємо молитву Отче наш: «хліб наш насущний даси нам на кожен день», то святі отці кажуть: «Ми просимо Бога не тільки про ту їжу, яку ми споживаємо як звичайну їжу, але ми просимо, щоб Він нас сподобив Свого божественного Тіла і Крові. Тому треба прагнути причащатися якомога частіше, аж до того, щоб причащатися щодня, як це робили перші християни. Щоб зміцнювалися наші сили душевні і тілесні. Не будемо схожими на язичників, які не освічені Святим Духом, що не мають поняття про Бога Отця, люблячого нас, про Сина Його, Господа Іісуса Христа, про Духа Святого. Вони не мають тих обітниць, для них не відкрито Царство Боже. Вони шукають тілесної радості і задоволення, а нас Господь закликає шукати Царства Божого і правди Його. Ми повинні постійно просити Бога, живучи в цьому земному царстві, про те, як нам жити, як нам діяти тут на землі, щоб тут було Царство Боже. Щоб тут царювали закони євангельські, а не просто закони земні, які недосконалі і багато в чому суперечать законам євангельським. Ми повинні прагнути до того, щоб між нами жила Правда Божа, яка для нас викладена, перш за все, в Євангелії.

Комментарии закрыты