28-го червня в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Одеси було звершено урочисте богослужіння, яке очолив Високопреосвященнейщій Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, в співслужінні митрополита Балтського і Ананьївського Алексія і вікарних архієреїв Одеської єпархії архієпископів Аркадія, Діодора, Віктора і єпископа Сергія. Святкова літургія була звершена на честь пам’яті Собору Одеських святих.

29-го червня на території Свято-Покровського скиту в селі Маринівка відбулася знакова для нашої області подія: нагородження одеських медиків вищими нагородами Української Православної Церкви, а також передача медикам двох автомобілів «Швидкої медичної допомоги» класу «В» від Української Православної Церкви та Благодійного фонду «Покров і Милосердя». Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел особисто вручив нагороди медикам, які весь цей час боролися з пандемією коронавірусу, зазначивши їх відвагу і самопожертву. Після церемонії нагородження відбувся концерт за участю народних колективів, юного виконавця Максима Ткачука, а також переможця шоу «Голос країни» протоієрея Олександра Клименка.

У книзі Одкровення апостол Іоанн Богослов оповідає, що свого часу ми всі будемо в Царстві Божому і кожен отримає ім’я таємниче, яке знає тільки Бог, що дає його, і пізнає той, хто його отримує. Це ім’я як би містить у собі всю таємницю людини, цим ім’ям сказано все про нього. Ми носимо імена святих, які прожили і здійснили на землі своє покликання. І ми повинні замислюватися і про значення його імені, і про ту особистість святого, яка нам доступна з його житія. Адже він не тільки є нашим молитовником, заступником і захисником, а й образом того, чим ми могли би бути. Звичайно, повторити інше життя не можна; але навчитися від життя тієї чи іншої людини, святого або навіть грішного, жити більш гідно себе і більш гідно перед Богом — можна. Одна людина, чию пам’ять ми звершуємо в ці дні, був названий вісником і Ангелом віри: це Хреститель Господа Іоанн. Про нього говорить початок Євангелія від Марка: Він — голос того, хто кличе в пустелі. Він голос, він — тільки звук Господнього голосу, він — Ангел, тому що через нього говорить Сам Бог, а сам він про себе говорить, що йому треба зменшуватися, щоб повною мірою встав перед людьми образ Господній. Ми також повинні поступово зменшуватися, робитися прозорими, щоб стати як би невидимими — як дорогоцінний камінь невидимий і виявляється тільки тим світлом, яке, б’ючи в нього, блищить навколо. Наш шлях — від землі на Небо, від важкої нашої утіленості в просвітленість і прозорість. І ці думки можуть допомогти знайти шлях нашої власної душі від землі на Небо, від власного потемніння до досконалого освічення.

9-го липня, в четвер, — в 5-ту річницю від заснування обителі, о 8:30, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, в співслужінні архієреїв нашої Церкви здійснить Божественну літургію в споруджуваному літньому храмі на честь Тихвинської ікони Божої Матері в Свято-Покровському скиту Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря в селі Маринівка Біляївського району. Для всіх бажаючих взяти участь в урочистому богослужінні буде запропонована монастирська трапеза, а від храмів міста буде організовано безкоштовний транспорт. Запрошуємо всіх взяти участь в урочистостях в Маринівці 9-го липня о 8:30 ранку.

Комментарии закрыты