17-го серпня, в шосту річницю з дня інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, співслужив Блаженнішому Онуфрію, митрополиту Київському і всієї України за святковою Божественною літургією в Свято-Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. Після завершення богослужіння митрополит Агафангел від імені Священного Синоду Української Православної Церкви, єпископату, духовенства і багатомільйонної пастви привітав Блаженнішого Онуфрія з шостою річницею інтронізації.
У той же день відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. Засідання очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Була присутня митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел та інші архієреї УПЦ — постійні члени Священного Синоду. За підсумками засідання Священний Синод призначив нового керуючого Черкаською єпархією і обрав нових єпископів Української Православної Церкви. Восени дві тисячі двадцятого року наша Церква відзначає тридцяту річницю дарування Грамоти Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II, якою Українській Православній Церкві визначено бути незалежною і самостійною в своєму управлінні. Священний Синод констатував важливе значення цієї Грамоти, яка стала передумовою для повноцінного здійснення нашою Церквою своєї рятівної діяльності в незалежній Українській державі. Потім, заслухавши інформацію про гуманітарну катастрофу, що сталася 4-го серпня в Лівані, Священний Синод прийняв рішення провести збір коштів для надання допомоги братській Антіохійській Православній Церкві. У продовження миротворчих ініціатив нашої Церкви щодо припинення збройного конфлікту на Донбасі, Синод вирішив у вересні цього року в Свято-Успенській Святогірській Лаврі провести Форум «Люди світу». Також важливим стало рішення про створення робочої групи для вивчення можливості відкриття церковно-приходських лікарень, амбулаторій.

Чотирнадцятого серпня, в день початку Успенського посту, в Свято-Успенському кафедральному соборі святкове богослужіння очолив Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський. У цей день Церква святкує Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господня, а також пам’ять семи мучеників Маккавеїв. За традицією чотирнадцятого серпня прийнято освячувати мед і мак, в народі цей день називають Медовим, Маковим або Першим Спасом.

У середу, дев’ятнадцятого серпня, Православна Церква святкувала одне з двунадесятих свят — Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа. В Одеській митрополії традиційно в цей день Божественну літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі очолив митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. Другим, Яблучним, Спасом називають за народним календарем це свято. Детальніше про торжество розповість наш кореспондент.

Володимир Станіславович Філіпчук — один з небагатьох людей, хто зумів, незважаючи на всі перипетії історії, в складних умовах зберегти найкращі людські якості і стати зразком гідної Людини, Християнина, адміністратора, керівника і мецената. Тринадцятого серпня минув рівно рік з дня кончини щиро віруючої людини і благодійника Церкви. У цей день родичі і близькі Володимира Станіславовича зібралися за заупокійною Божественною літургією в храмі святих Володимира і Людмили, який був побудований його працями, і беззмінним ктитором і благодійником якого він був протягом довгих років. З благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, богослужіння звершив архієпископ Арцизький Віктор. Усі ті, кому пощастило спілкуватися з Володимиром Станіславовичем Філіпчуком, і хто зберігає в своєму серці пам’ять про нього, піднесли Владиці життя і смерті Господу Іісусу Христу свої теплі молитви і поділилися своїми спогадами про цю світлу і добру Людину.

Шістнадцятого серпня відбувся черговий прямий ефір інтерактивного проекту «Бесідка», який, з благословення митрополита Агафангела, проводить Одеська єпархія. Тема зустрічі — «Українська Православна Церква в сучасному суспільстві». Новий випуск транслювався зі столиці України і в ньому взяли участь: архієпископ Боярський Феодосій, вікарій Київської митрополії, єпископ Білогородський Сильвестр, ректор Київської духовної академії і семінарії, протоієрей Микола Данилевич, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ, ігуменя Серафима (Шевчик), голова Синодального відділу «Церква і культура», протоієрей Олександр Клименко, клірик Бориспільської єпархії і ведучий — архідиякон Андрій Пальчук, клірик Одеського Спасо-Преображенського собору.

Комментарии закрыты