У день пам’яті святого благовірного князя Олександра Невського в храмі Одеської єпархії, який був освячений 12-го вересня 2002-го року нашим архіпастирем Високопреосвященнішим Агафангелом, митрополитом Одеським і Ізмаїльським, була звершена святкова Божественна літургія.

Напередодні святкування цивільного Нового Року, 1-го січня, за звичаєм люди загадують бажання, сподіваються на чудеса і безліч змін, як в своєму внутрішньому світі, так і в нашому спільному. А що ж православні християни? Про що просили і на які чудеса сподіваються в день православного Новоліття-початку церковного індикту — про це ми поцікавилися у прихожан Свято-Успенського собору 14-го вересня.

Розпочався новий навчальний рік. Монастирі та храми Одеської єпархії, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, надали посильну допомогу в підготовці навчально-виховних закладів області до початку занять. Так, в селі Василівка Кілійського району Одеської області був зроблений капітальний ремонт кухні шкільної їдальні — за кошти, передані благочинним храмів Кілійського округу, настоятелем Свято-Миколаївського храму Кілії протоієреєм Михаїлом Павлішиним і громадою Свято-Миколаївського храму. На святі на честь Дня знань отець благочинний привітав педагогів і дітей з початком занять, побажав Божої допомоги, здоров’я, мудрості, успіхів і передав в дар школі образ святителя Миколая. Директор школи Оксана Сілакова в слові у відповідь від імені колективу подякувала протоієрею Михаїлу за надану допомогу і сприяння новим позитивним змінам в житті школи.

З благословення Владики Агафангела, в храмах Одеської єпархії з моменту оголошення антікоронавірусного карантину щодня о 22-й годині підноситься молитва за угодою, яку читають під час поширення шкідливої пошесті. На сторінках єпархії в фейсбук і ютубі ця молитва транслюється в прямому ефірі, і кожен може приєднатися в ці хвилини до молитвослів’я. В один з недавніх днів молитву за угодою в Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі звершив проректор Одеської духовної семінарії протоієрей Андрій Ніколаїді. Який потім звернувся до глядачів з напутнім словом про те, як має поводитися християнин в період цієї епідемії.

19-го вересня Церква шанує Чудо Архистратига Михаїла в Хонех. Ікона, написана на сюжет одного з найвідоміших чудес архангела, має невеликі розміри і характер зображення на ній дозволяє відносити цей іконописний образ до так званих уклінних, які в день святкування викладалися на особливому аналої-проскіні-таріоні в центральному нефі Синайської базиліки.

В ефір вийшов другий випуск проекту «Емаус, сіли і поїхали», в якому знімальна команда Одеської єпархії відвідує святі місця і паломницькі центри на благословенних землях нашої дорогої України і розповідає про них. За кілька днів до свята Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, яке Церква відзначає 21-го вересня, — нова подорож, в яку вирушила група проекту, відбулась в історичний Свято-Різдво-Богородичний жіночий монастир, який стоїть на безкрайніх просторах бессарабських степів.

Спорт — дуже важлива складова життя людей і запорука здоров’я. 12-го вересня, в Міжнародний день спорту, в Одесі провели футбольний турнір серед команд, які приїхали з різних єпархій Української Православної Церкви. Багато спортсменів мали можливість зіграти в футбол, познайомитися і поспілкуватися, відвідати Свято-Успенський патріарший чоловічий монастир, а також провести кілька теплих днів в Одесі, відпочити і скупатися в морі.

У недільному євангельському оповіданні звучать слова Іісуса Христа про дві головні заповіді: любові до Бога і любові до ближнього, на яких стоїть весь закон. Але говорячи про те, що ці дві заповіді перші і найважливіші, Господь не говорить, що вони скасовують інші. Так, ці заповіді увінчують книги Мойсея і пророків, але не припускають, що досягти такої любові можна без дотримання інших законів, статутів, розпоряджень, постанов, які є в Святому Письмі. В іншому місці Євангелія Христос каже: «Якщо ви Мене любите, Мої заповіді дотримаєте» (Ін, 14:15). Тобто, якщо хочеш навчитися або піти шляхом навчання цієї досконалої любові, то не думай, що це можна робити, скасувавши Десятослів’я Мойсея з його «не вкради», «не зажадай жінки ближнього», «шануй батька і матір», «дотримуй ієрархію цінностей між працею і святом» і багато-багато чого іншого. Християнин, безумовно, зрозуміє і те, що неможливо навчитися цієї любові без дотримання заповідей про молитву, піст і обмеження. Є ще один важливий момент, про який потрібно сказати в зв’язку з сьогоднішнім євангельським читанням. Христос дуже виразно свідчить, що всі інші заповіді, якщо вони не призводять людину до виконання заповіді про любов, втрачають всілякий сенс. Якщо людина не любить ближнього і як наслідок Бога, не ставить собі це найголовнішою духовною метою, то інші її зусилля можуть придбати навіть протилежний зміст. Благочестя стає фанатизмом, старанність – холодним аскетизмом, любов до статуту – начотництвом, виконання заповідей про молитву – порожнім формалізмом. Апостол Павло говорить: «І коли маю дар пророцтва, і знаю всі таємниці, і маю всяке познання і всю віру, щоб навіть гори пересувати, та любові не маю, – то я ніщо» (Кор, 13 : 2). І ось це двоєдине свідоцтво про те, що через закон ми йдемо до пізнання любові, і іншого шляху немає, але що справи закону, якщо вони не мають Любов метою, стають порожніми і безглуздими – це те, про що Христос нагадує нам в сьогоднішньому Євангелії.

Комментарии закрыты