16-го листопада виповнилося 45 років з дня архієрейської хіротонії Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, постійного члена Священного Синоду Української Православної Церкви, Почесного громадянина міста Одеси і Одеської області. Предстоятель Церкви, Блаженніший Онуфрій, митрополит Київський і всієї України, привітав нашого дорого святителя такими словами: «Благоволінням Всесвятого Духа через возложення рук святителів Божих Ви наповнилися цього знаменного дня благодатною силою з неба, яка зробила Вашу Святиню сотаїнником тих, що від самого початку були очевидцями і служителями Бога Слова (Лк. 1:2). Уподібнюючись в своєму житті і служінні Апостолам Христовим, Ви неустанно зігрівате у собі отриманий дар Божий (2 Тим. 1:6) та неухильно ідете тим поприщем, на яке поставила Вас десниця Господня». Наша програма приєднується до всіх побажань на адресу улюбленого архіпастиря. І ми бажаємо Вам, Високопреосвященніший Владика, великих і багатих милостей від Господа!
У недільний день 15-го листопада митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звершив Божественну літургію в храмі святої Блаженної Матрони Свято-Успенського патріаршого Одеського чоловічого монастиря у співслужінні братії обителі. Під час літургії була здійснена священницька хіротонія випускника Одеської духовної семінарії… Апостол говорить: «Бо спасені ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий, не від діл, щоб ніхто не хвалився. Бо ми Його твориво, створені в Христі Ісусі на добрі діла, які Бог наперед приготував, щоб ми в них перебували».
18-го листопада Церква відзначила день пам’яті патріарха Тихона, який своїм виключно високим моральним і церковним авторитетом збирав воєдино церковні сили. Ім’я його було маяком, що вказував шлях до істини Православ’я.

Магія — тривожне слово, коли людина його чує, її сковує страх тому, що вона знає його значення. З цим словом асоціюються темні сили, які здатні погубити душу людини. Але є люди, які постійно займаються нею, і нерідко до них за допомогою приходять навіть віруючі, які вважають себе християнами. Вони хочуть надприродним шляхом отримати якусь інформацію, але забувають, що Бог заборонив займатися чаклунством, вказавши на те, що чаклуни Царства Небесного не успадкують. Чому магія вважається тяжким гріхом, який веде душу в пекло, — про це в нашому наступному сюжеті.

Просфора — невеликий хліб, який використовується під час богослужіння і без якого не відбувається найважливіше для людини таїнство — Євхаристія. Про просфори і процес їх приготування дивіться в нашому сюжеті з просфорні Свято-Успенського монастиря міста Одеси.

В рамках проекту «ДоброОб’єднує», організованого силами Одеської єпархії Української Православної Церкви спільно з небайдужими людьми, — діє щоденна акція з надання обідів для всіх двохсот п’ятдесяти співробітників Екстреної медичної допомоги Центру медицини катастроф, які несуть чергування на підстанціях в місті Одесі.

З Євангельського уривка, який був прочитаний сьогодні, ми повинні з вами навчитися за образом того, що зробив Сам Господь, чуйності до потреб іншої людини. Господь відгукнувся, і Він все залишив для того, щоб піти за людиною, яка до Нього звернулася і попросила, щоб Він допоміг. І Господь відразу виявив Свою любов і відразу пішов за нею. Так і ми повинні теж, не відкладаючи добру справу, коли ми бачимо, що інша людина має потребу, прийти і допомогти їй. І також ми з вами повинні взяти приклад твердої віри у цієї жінки, яка підійшла до Господа, і навіть захотіла залишитися в таємниці. Так ми з вами повинні вірити і з такою твердою вірою звертатися до Господа. Ну і нарешті, останнє. Те, що зробив Господь в будинку Яіра, ось це воскресіння доньки, воно для нас є теж прикладом і навчанням того, що всесильна любов Божа завжди перемагає в нашому житті, і що ми не повинні сумніватися в тому, що наше життя спрямована саме до воскресіння. Ми повинні не сумувати про те, що у нас щось сталося не так як ми хотіли, що ми щось втратили, а жити тією надією, яку дарує нам Господь, надією про майбутнє життя. Нехай сьогоднішнє Євангеліє послужить для нас зміцненням і повчанням на майбутні дні нашого життя, які ми живемо в цьому непростому світі, і які вимагають від нас віри і проявів християнської мужності, кріпості та твердого стояння у виконанні заповідей Божих.

Комментарии закрыты