«Благоговіння — ось те, що визначає внутрішній стан людини і свідчить про його духовне здоров’я. Благоговіння є ознакою покаяння, смирення, любові. Благоговійна людина приступає до святині зі страхом і трепетом». У Свято-Іверському Одеському чоловічому монастирі 25-го лютого правлячий архієрей Одеської єпархії митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел очолив урочисті богослужіння на честь престольного свята — дня пам’яті ікони Божої Матері «Іверська».
21-го лютого розпочався перший підготовчий тиждень до Великого посту. Високопреосвященніший Владика Агафангел в цей день очолив богослужіння в Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси. За Божественною літургією читали євангельську притчу про митаря і фарисея.
20-го лютого митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, вручив орден святителя Миколая Чудотворця одному з найстаріших кліриків Одеської єпархії протоієрею Феодору Абрамову, настоятелю Свято-Вознесенського собору міста Білгорода-Дністровського, — з нагоди 90-річчя від дня народження. Вручаючи високу нагороду ювіляру, митрополит наголосив, що протоієрей Феодор Абрамов є для інших священнослужителів прикладом виконання пастирського обов’язку.
Ось вже більше 50-ти років отець Феодор служить настоятелем собору на честь Вознесіння Христового і разом з ним в різні часи пережив багато труднощів і негараздів. Незважаючи на це, протоієрей Феодор Абрамов залишається вірним Церкві і численним прихожанам, для кожного з яких у священнослужителя знаходиться добре і обнадійливе слово.
Ми бажаємо отцю Феодору довголіття, міцного здоров’я та Божої благодаті! А вашій увазі пропонуємо фрагменти фільму «Отець Феодор», який кілька років тому вийшов у рубриці «Кредо» телекомпанії ГЛАС.
У черговому випуску проекту «Обличчя. 33 питання», підготовленому медіакомандой Одеської єпархії, ведучий розмовляє з настоятельницею Свято-Архангело-Михайлівського Одеського жіночого монастиря ігуменею Серафимою. Для одеситів участь настоятельниці жіночої обителі в житті міста і долях людей добре відома. А за різнобічні знання і творчу майстерність ігуменю Серафиму називають найкращим християнським журналістом України. У програмі, яка в повному обсязі представлена ​​на сторінках Одеської єпархії в ютуб і фейсбук, — ми дізнаємося більше про життя одеської ігумені та почуємо 33 її відповіді на цікаві питання.
З благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, 24-го лютого, представники Одеської єпархії Української Православної Церкви в рамках ініціативи # ДоброОб’єднує — передали відділенню онкогематології Одеської обласної дитячої клінічної лікарні іграшки, ліки, господарський інвентар та персональні подарунки для маленьких пацієнтів. Загальна сума допомоги склала 130 тисяч гривень і стала можливою завдяки організованій православною молоддю акції.
Нагадаємо, що щорічно Одеська єпархія надає допомогу відділенню онкогематології на кошти, зібрані в ході благодійного Стрітенського балу. І хоча в цьому році проведення такого заходу було неможливим, повністю відмовитися від ідеї об’єднати зусилля і спільно допомогти онкохворим дітям молоді люди не могла. Тому до Дня православної молоді, який збігається з Днем онкохворої дитини, — при храмах Одеси відбулися благодійні ярмарки. Православна активна молодь підготувала випічку, різні солодощі та вироби ручної роботи, які обмінювалися на пожертвування. А маленькі прихожани підготували для пацієнтів дитячої лікарні вироби, альбоми та листи з добрими побажаннями. І ми раді відзначити, що в Одесі, в лоні нашої Церкви зростає покоління добрих і чуйних людей. Завдяки прихожанам одеських храмів у відділенні откогематологіі з’явилися аерохокей і настільний футбол, а кожен маленький пацієнт отримав електричну зубну щітку. Щиро сподіваємося, що це скрасить і полегшить щоденний побут цих дітей.
Відзначимо, що митрополит Агафангел часто говорить, що чужих дітей не буває, тому завжди благословляє добрі справи, спрямовані на допомогу дітям. І Одеська митрополія ніколи не залишається осторонь від потреб дітей, допомагала і продовжує допомагати малюкам та їхнім батькам, адже найчастіше дитяча хвороба лягає великим матеріальним тягарем на батьківські плечі. Молодіжний відділ єпархії висловлює щиру подяку всім, хто взяв участь в акції. Ваша праця і ваш фінансовий внесок обов’язково принесуть користь дітям, які прямо зараз борються зі страшною недугою.

28-го лютого Свята Церква молитовно вступає в другий підготовчий період до Великого посту, званий тижнем про блудного сина. Церковним людям уславилася притча, розказана Христом, і нині вона міститься в 15-ій главі Євангелія від Луки. Ця притча про повернення блудного сина в будинок отця.
Блудом іменується плотський гріх, гріх, що руйнує цільність, мудрість і чистоту людської душі і тіла. У слов’янській мові в народі тому і кажуть — «блудити», «заблукати», тобто втратити орієнтир. Через блуд відбувається втрата життєвих орієнтирів, руйнується система моральних цінностей, коли людина починає зневажливо ставитися до свого тіла і душі. І коли людина незаконно вступає у відносини з іншими, вона тілу завдає певної містичної шкоди. У той же час сьогоднішня відсторонена від Бога людська філософія стверджує, що блуд ніякої шкоди людині не завдає, за винятком всім відомих факторів передачі хвороб. Це пропагується масово, через ЗМІ. І це відверта брехня, неправда. Адже шкоду людині завдає не тільки фізична хвороба, але і дотик до людського тіла нечистої темної сили. А робить вона це в тому числі і через блуд. Зверніть вашу увагу на цілеспрямовану на молодих людей рекламу вільних відносин, ця пропаганда руйнує не просто сімейні відносини чоловіка і дружини, вона спрямована на агресивне руйнування храмів Божих, адже сказано, що людське тіло створене бути Храмом, вмістилищем Святого Духа. Коли людина перемагається блудним гріхом, то робиться нездатною увійти в Царство Боже, бо «блудники — сказано в посланні ап. Павла — царства Божого не успадкують».
Розглянемо образ блудного сина, який отримав спадок від батька, пішов в далеку країну і розтратив це майно, в тому числі і з блудницями. І тільки досягнувши дна свого падіння, помираючи від голоду, він вирішив повернутися в дім отчий. А що ж сталося там, у рідному домі? Чому батько не прогнав його? Адже це природно і по-людськи — справедливо покарати за зраду. Батько приймає заблукавшого сина. Приймає таким, яким він є, одягає його в гарний одяг, на палець надягає перстень, розбиті в кров босі ноги умиває своїми руками, облачає у взуття, дає на заколення вгодованого тельця, щоб радіти з іншими поверненню сина… Під образом отця — Сам Бог .
Сьогодні в роді нашому, прелюбодійному і грішному, майже немає таких людей, яких не долала би похіть. І від цього факту багато хто впадають у відчай, знаючи, точно знаючи, що Царства Божого людина блудна не буде наслідувати. І притча про блудного сина допомагає нам зрозуміти, що НЕМАЄ такого гріха, крім хули на Духа Святого, крім гріха, щиро не розкаяного, якого би Бог не простив людині. А каяття, покаяння, означає ясне і чітке усвідомлення того, що людина грішить, що це руйнує її душу і закриває двері Царства Небесного. І коли людина щиро зі сльозами приходить до Бога і просить відкрити двері рідної домівки і прийняти — тоді Господь прощає. І про це сьогодні потрібно пам’ятати, що не варто виправдовувати свій гріх і представляти його як одну з прийнятих моделей поведінки людини.
Нехай нам усім, дорогі у Христі брати та сестри, сила Божа допоможе побачити в собі гріх і, розпізнавши його, принести Богові, через покаяння попросити вибачення у Нього, дати обіцянку не повертатися до гріха, який містично руйнує людину. І напередодні Великого Посту подумати про це, помолитися, оцінити своє життя чесно і попросити у Бога допомоги в позбавленні від гріховного полону — це дуже важливо. Адже жити без гріха, жити з Богом — радісно, ​​тепло і затишно жити в будинку отчому!

Category:

ТЕО

Теги:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Комментарии закрыты