Правлячий архієрей Одеської єпархії Високопреосвященнійший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, з 21-го по 24-е травня з архіпастирським візитом відвідав південні райони митрополії. 21-го травня митрополит Владика Агафангел прибув в село Петропавлівку, де після реставрації відбулося освячення храму на честь апостолів Петра і Павла. Після чого, в співслужінні архієпископа Южненського Діодора, було звершено святкове богослужіння.

Подолавши непрості і місцями непрохідні дороги, митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел прибув в прекрасний гостинний бессарабський край, відвідавши найвіддаленіші його приходи. Владика Агафангел приїхав в храм святого апостола Іоанна Богослова в селі Надія Саратського благочиння, щоб побачитися з віруючими і звернутися до них з архіпастирським словом, дати святительське благословення, а також привітати громаду з престольним святом.

22-го травня храм святого Миколая, архієпископа Мирлікійського, в Кілії святкував свій храмовий празник. У цей день паству храму відвідав митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. Владика митрополит очолив святкову Божественну літургію у співслужінні архієпископа Южненського Діодора і єпископа Болградського Сергія.

Після престольного свята, на площі біля храму святителя Миколая в Кілії хор духовенства Одеської єпархії «Миротворці» виступив з концертною програмою, в яку увійшли духовні піснеспіви та улюблені усіма твори світських композиторів. Виконавці не тільки продемонстрували високу професійну співочу майстерність, але виконали і місіонерську функцію — познайомили кілійців з багатством духовної культури Православної Церкви.

Вилкове — українська Венеція, так називають в народі прекрасне місто, яке, як і його італійський аналог, стоїть на воді. Владика митрополит Агафангел в рамках свого архіпастирського візиту відвідав вилковський храм Святої Трійці, куди для поклоніння віруючих привіз частку мощей святителя Миколая Чудотворця, а також звершив молебень за здоров’я родини мецената Ігоря Капітана. Ігор Борисович Капітан ретельністю і особистою участю спорудив цей Дім Божий, сприяє будівництву православного хоспісу «Покров», допомагає Одеській духовній семінарії продукцією Кілійського молочного заводу і надає іншу посильну підтримку.

З благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, 29-30-го травня в сучасному форматі проходить молодіжний сімейний фестиваль «Покровське поле» в селі Маринівка Одеської області, де розташований Свято-Покровський скит. У програмі фестивалю робота дитячих і спортивних зон з аніматорами, вечірній концерт хору «Миротворці» та інших відомих музичних груп і виконавців, для учасників створено наметовий табір з усіма зручностями, польова кухня та багато іншого. «Покровське поле» — це повноцінний дводенний відпочинок на природі в компанії однодумців, над чим працює велика організаційна група Одеської єпархії.

21-го травня в Одеській національній науковій бібліотеці відбулося відкриття щорічного Всеукраїнського інтелектуального форуму «Українська книга на Одещині». З благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, на заході виступила настоятельниця Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря, голова Синодального відділу «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик). Вона передала учасникам форуму привітальні побажання митрополита Агафангела — Почесного громадянина міста Одеси та Одеської області, лауреата Галереї почесних благодійників Одещини Одеської національної наукової бібліотеки.
За меценатської підтримки Владики митрополита відбувся нинішній форум, архіпастир багато років, з найперших днів свого перебування на Одеській кафедрі, постійно підтримує бібліотеку — найстаріше та найбільше книгосховище України. За допомогою Владики поповнюються фонди, закуповуються книги і періодичні видання, проводяться різні заходи гуманітарного і духовно-просвітницького характеру. Підтримка книги, видавничих і просвітницьких проектів — всього, що пов’язано з розвитком національної культури, є одним з пріоритетів в діяльності одеського святителя.
Напередодні святкування 30-річчя Незалежності України знову актуалізується питання відродження духовності в нашій державі. Така діяльність дуже важлива через численні проблеми, які переживає сучасне українське суспільство. Вона дає надію, що за наявності доброї волі і з допомогою Божою Україна доб’ється зміни життя на краще і розквіту національної культури, просвіти і духовності. На відкритті книжкового форуму Генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова сердечно подякувала митрополиту Агафангелу за його меценатську діяльність і висловила вдячність всім, з чиєю допомогою на такому високому рівні в нинішній складний час зміг реалізуватися масштабний проект Одеської національної наукової бібліотеки.

Соціальне служіння — сьогодні невід’ємна частина діяльності Церкви. З благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, в рамках проекту # ДоброОб’єднує, була надана благодійна допомога пацієнтам Обласного очного госпіталю інвалідів війни. Людям, які потребують на підтримку, були передані продуктові набори і все необхідне для організації харчування.

У сьогоднішньому Євангелії про Самярянку є слова, які можуть порадувати кожну людину, якщо вона знайде в собі правдивість і сили подивитися на себе і на своє життя без брехні. Христос, звертаючись до самарянки, їй каже: Як добре ти сказала, що у тебе немає чоловіка — воістину ти правду сказала!.. Зрозуміло, не хвалив її Господь за минуле життя, але за те, що вона була здатна правдиво і істинно на це життя подивитися і правдиво про нього сказати! Самарянка прийшла до криниці не з духовних міркувань: вона просто прийшла, як приходила щодня, щоб набрати води, — і зустріла Христа. Кожен з нас може зустріти Христа на кожному кроці життя, коли ми зайняті самими буденними справами, якщо тільки серце наше налаштоване правильно, якщо ми готові до того, щоб прийняти благовістя, почути — і ставити питання! Бог може врятувати кожного з нас, але Він нічого не може зробити, якщо ми брешемо перед собою і брешемо перед Ним. Він може врятувати того грішника, яким ми є, але він не може врятувати того ілюзорного праведника, якого ми намагаємося уявити з себе і яким ми не є. Якщо ми хочемо вклонитися Богу, то ми повинні вклонитися Йому в істині, в правді, в чесності і в добрій совісті, — тоді Бог робиться нам доступним.

Category:

ТЕО

Теги:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Комментарии закрыты