У травні 2010-го року, з благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, в ефір вийшов перший випуск ТЄО. З того часу щотижня віруючі мають можливість дізнатися з екрану про важливі події життя Одеської єпархії, почути церковну проповідь. Над медіапродуктом працює велика команда: здійснюється збір інформації, її професійна обробка та подача в ефір. Сьогодні ювілейний 600-й випуск і за ці роки аудиторія полюбила працю нашого колективу з осмислення життя Православ’я на Півдні України — сьогодні ТЄО дивляться не лише в Одеському регіоні, а й далеко за його межами: це і Німеччина, Італія, Америка, Румунія, Росія, Польща, Білорусь, Сербія та багато інших країн. Це актуальна жива щотижнева програма новин про православне віровчення, що виражається у церковній практиці.

23-го жовтня, у день пам’яті преподобного Гавриїла Афонського, небесного покровителя та засновника Свято-Іллінського Одеського чоловічого монастиря, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, намісник обителі архієпископ Арцизький Віктор очолив святкові урочистості в співслужінні духовенства єпархії.

«Благоговіння — ось те, що визначає внутрішній стан людини і свідчить про його духовне здоров’я. Благоговіння є ознакою покаяння, смирення, любові. Благоговійна людина приступає до святині зі страхом і трепетом». У Свято-Іверському Одеському чоловічому монастирі 26-го жовтня, з благословення правлячого архієрея Одеської єпархії митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, було звершене урочисте богослужіння на честь престольного свята – дня пам’яті ікони Божої Матері «Іверська», яке очолив намісник обителі архієпископ Южненський Діодор, вікарій Одеської єпархії.

Уже протягом п’яти років, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, представники Одеської єпархії – священнослужителі та вихованці Одеської духовної семінарії – збираються разом в Одеській обласній дитячій лікарні для того, щоб здати кров для онкохворих. Докладніше розповідає наш кореспондент.

Цього року виповнилося 11 років із моменту виходу в ефір першої передачі «Телевізійний єпархіальний огляд». За більш ніж 10 років встигає відбутися безліч подій у житті людини, і також у житті спільного проекту Одеської єпархії та медіагрупи «ГЛАС» пройшло чимало подій. До сьогоднішнього ювілейного шестисотого випуску наші журналісти підготували спеціальний сюжет про історію виникнення проекту та про те, що зазвичай залишається за кадром.

До чого покликана Церква? З дня свого заснування насамперед — до несення Слова Божого у світ. До проповіді покликаний кожен християнин, не тільки священик. На шляху досягнення цієї богонатхненної мети Свята Церква завжди стикалася з протидією. І ми знаємо з історії, що проповідь відбувається вже понад 2000 років: і в період апостолів, і під час найжорстокіших переслідувань і навіть тоді, коли здавалося, що людство зовсім ухилилося від Бога. За благовістя поклали свої життя проповідники, пам’ятаючи заповідь Христа: «Ідіть, навчіть усі народи, христячи їх в ім’я Отця і Сина та Святого Духа» (Мт. 28:19). І слова Євангелія не були в устах святих християн рекламою чи піаром.
Сьогодні, маючи широкі технологічні можливості, і коли ми постали перед викликом небезпечної хвороби, церковна проповідь активно здійснюється у ЗМІ. Як і раніше, зараз слово Церкви вдягається у фарби та звуки: особливо в екрані гаджетів ми маємо унікальну можливість спілкуватися одночасно з величезною кількістю людей. І ми повинні пам’ятати своє початкове завдання — привести людину до Христа. Саме ця мотивація повинна стояти за основу для християнського місіонера. Кожен християнин своєю присутністю у всесвітньому павутинні повинен керуватися прикладом Господа і Його апостолів. Цієї неділі у святих храмах ми чуємо євангельську притчу Спасителя про сіяча, який сіє скрізь — не гребує дорогою чи камінням і не вибирає між тернням чи доброю землею. Тому що це вибір тих, хто слухає: бути галасливою метушливою дорогою, твердим бездушним каменем, тернням, що заглушає все і вся навколо або доброю землею, здатною прийняти насіння і зберегти його в собі, згодом принісши плід.
«Хто має вуха щоб слухати, нехай чує!» – навчає Господь. І ми повинні намагатися віддавати себе на служіння Любові: руками допомагати іншим, ногами поспішати на допомогу ближнім, очима бачити горе і нужду. Але все це буде неповноцінним, якщо вуха свої не спрямувати на слухання Слова Божого. Ось уже понад 10 років, за благословенням митрополита Агафангела, наш спільний із медіагрупою ГЛАС проект здійснює свою духовно-просвітницьку діяльність, відзначаючи основні віхи служіння Одеської Єпархії у сучасному світі. І часто ми чуємо добрі відгуки не лише від одеситів, а й багатьох телеглядачів із країн Європи і СНД, які дякують за ту об’єктивну інформацію, яка часто допомагає християнам відрізнити зерно від полови, розібратися, де зло і де добро, де лукаве роз’єднання, а де об’єднання у добрі. Церква ніколи не знала спокійних часів і зараз, коли різні сили намагаються Церкву затаврувати, навісити звинувачувальні ярлики чи кліше, проповідь спрямована до бачення Христа: чим сильніша протидія, тим яскравіший голос істини — твердіше озвучуються фундаментальні християнські принципи, віровчення і моральність.
Нерідко, щоб почути Божий голос, потрібно побути в тиші, «зупинити час», перестати гнатися за майбутнім, або за картинками, лайками і репостами в сумнівних соціальних мережах, що набрали сьогодні людську популярність. З іншого боку, слід пам’ятати, що навколо Церкви є багато людей різних ідеологій, дезінформованих, невоцерковлених, різних конфесій або релігій. А тому нам потрібна зустріч. Один з одним і з Богом. Закликом до цієї зустрічі є наш церковний медіапродукт на екрані гаджетів, але сама зустріч із Христом не може відбутися «віртуально» — ми анонсуємо цю зустріч тут у інформаційному просторі, а здійснюємо її насправді, у житті. Бажаємо кожному жити в присутності Божій, слухати і чути Його голос чистим серцем, зберігаючи євангельське насіння у своєму доброму ґрунті та кожному на своєму місці проповідувати життя у Христі!

Комментарии закрыты