Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, 21-го листопада очолив святкову Божественну літургію у храмі на честь Архангела Михаїла та святителя Луки міста Одеси. «Величимо вас, Архангели та Ангели та всі воїнства, Херувіми та Серафіми, які славлять Господа», — багатоголосно співає Церква цього святкового дня.

21-го листопада, в день, коли Церква святкує Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних, з благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, у Свято-Архангело-Михайлівському Одеському жіночому монастирі святкове богослужіння очолив архієпископ Южненський Діодор, вікарій Одеської єпархії.

«Ви віддали — і цим ви багаті. Але ви — раби за все, що шкода віддати», — слова належать поетові Максиміліану Волошину. Для Церкви доброта, любов, милосердя, допомога ближньому є дуже важливими чеснотами. Вже багато років у Координаційному центрі Одеської єпархії отримують гуманітарну допомогу одесити, хворі, пенсіонери та ветерани, багатодітні сім’ї, вимушені переселенці. З благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела та за його безпосередньої участі, знову співробітники Соціального відділу єпархії зібрали пожертвування від небайдужих помічників і роздали незаможним одеситам необхідні продуктові набори напередодні зимових холодів. Добро об’єднує!

В Одеській єпархії триває проект, у якому з великим інтересом беруть участь молоді прихожани, – Молодіжний відділ знімає сюжети про послання святих апостолів з тлумаченням на них і викладає в соціальних мережах. Форма, в якій представлені тлумачення, викликає великий інтерес у молоді та бажання удосконалювати свої знання і брати участь у проекті. Пропонуємо вашій увазі матеріал з цього циклу, який створено молодіжним активом Свято-Троїцького собору Одеси.

18-го листопада з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського у Відділі релігійної освіти і катехизації Одеської єпархії відбулося підбиття підсумків конкурсу дитячих робіт «Краса Божого світу». Які творчі напрямки оцінювалися і хто отримав Гран-Прі – про це у нашому сюжеті.

Корень усього лихого є грошолюбство, якому віддавшись, деякі відбились від віри й поклали на себе великі страждання., — вчив свою паству пастир святого життя — апостол Павло. «Уникатимемо сріблолюбства — уникнемо всякого зла», — вторив апостолу найбагатший безсрібник Церкви – патріарх Царського Граду святитель Іоанн Златоуст, який справді розпоряджаючись безліччю золота, не приліпився до нього серцем, а, навпаки, через допомогу бідним конвертував земні блага у небесні.
Святі нашої Церкви, а не завжди це були ченці, але й також благовірні царі та князі, єдиними устами констатували, що якби ми всі вигнали сріблолюбство з наших сердець, то не було б ні вбивства, ні крадіжки, ні чарівництва, ні брехні, ні порушення. клятви, ні воєн, ні ворожнечі, ні розпусти, бо без мотивації отримання неправедного багатства ніхто не займався би цими непотребами.
Багато хто сьогодні задається питанням: а чи можуть гроші та матеріальні блага бути метою будь-якої доброї праці? Зазвичай ті, у кого гроші є самоціллю, такого питання, в принципі, собі не задають, а якщо людина вже про це замислюється, значить совість вже підказує душі вірну відповідь: навіть у хорошої справи отримання грошей не може бути самоціллю, душа завжди буде неспокійною і ніколи не насититься, подібно до студента, який робить перед сесією якісь справи, часом навіть хороші і добрі, але до іспиту з потрібного предмета, як і раніше, не готується. Душа людська прагне смислового наповнення для кожної справи, якою займається, щоб при випробуванні своєю совістю не шкодувати про суєту, що минула.
Сріблолюбство, за спостереженням святих отців, володіє не тільки багатими, а й бідними: тільки у бідних воно частково прикривається реальною потребою, хоча, по суті, якщо бідний, не позбавившись рабства сріблолюбством, розбагатіє, то він і далі продовжить нерозумно накопичувати багатства, подібно до євангельського багатія з притчі Христа.
Будемо ж, дорогі брати і сестри, берегтися від сріблолюбства — цього підступного ворога, який часто прикриває себе добрими намірами; будемо трудитися старанно, щоб не вдаватися до лінощів, але, в жодному разі, не будемо рабами землі, дорогоцінних металів, цінних паперів, бо при складанні іспиту і вході до воріт життя вічного — вони вже будуть безцінними в прямому сенсі слова, а, добро, зроблене, на землі бідним, навпаки, набуде небесну цінність, його від нас ніхто не забере. Хай допоможе всім нам Господь, хоч і складний цей шлях, бо «неможливе людині можливе Богові».

Комментарии закрыты