Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський у Прощену неділю, 6-го березня, звершив Божественну літургію у Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі. Церква згадує у цей день Адамове вигнання з раю. Увечері в храмах звершується одне з найзворушливіших богослужінь — з чином прощення.

З понеділка по четвер першого тижня Великого посту за вечірньою службою православні читають Великий покаяний канон преподобного Андрія Критського. Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел щодня звершував богослужіння з читанням покаянного канону у монастирях та соборах Одеської єпархії.

4-го березня, о 12-й годині дня, з благословення Блаженнішого Онуфрія, митрополита Київського і всієї України, у всіх монастирях та храмах Української Православної Церкви було звершено Всеукраїнський молебень за мир.

З благословення Владики митрополита Агафангела, архієпископ Южненський Діодор у розгорнутому інтерв’ю розповів про важливу гуманітарну місію Української Православної Церкви та служіння Одеської єпархії.

З благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, 8-го березня команда Одеської єпархії зібралася на Одеському залізничному вокзалі для того, щоб нагодувати та напоїти приїжджих біженців з різних міст України.

Команді ДоброОб’єднує Одеської єпархії потрібні волонтери!
Під час війни кожен має залишатися людиною. Одеська єпархія Української Православної Церкви сьогодні як ніколи реалізує багато справ милосердя та допомоги нашим громадянам. Беріть участь у добрих справах, адже разом ми зробимо набагато більше! Команда ДоброОб’єднує чекає на кожного, хто може і хоче зробити цей світ добрішим!
Звертайтесь за телефоном 096-970-17-77 у Telegram, Viber, WhatsApp.
Про допомогу Одеської єпархії потребуючим у важкі дні воєнних випробувань дивіться у нашому дайджесті добрих справ.

Протягом першого тижня Великого посту Свята Церква пропонувала нашій увазі Великий покаяний канон святителя Андрія Критського. Слова канону закликають нас до покаяння, до роздумів про гріховність нашої душі, до виходу з того гріховного стану, який часом стає для нас звичайним і непомітним. «Прийди, нещасна душа, з плоттю своєю, сповідайся Творцю всього, утримайся, нарешті, від колишньої нерозсудливості і з каяттям принеси Богові сльози», — такі слова ми чуємо у першій пісні канону. Значення і мета Великого канону полягає в тому, щоб явити нашій душі гріх і цим привести нас до покаяння. Слова канону показують нам крізь призму біблійної історії, яким отруйним є гріх.
Протопресвітер Олександр Шмеман говорить: «Канон відновлює в нас те духовне світовідчуття, всередині якого каяття стає знову можливим. Коли ми чуємо, наприклад: Я не уподібнився, Ісусе, Авелієвій правді, ніколи не приніс Тобі приємного дару, ні справ божественних, ні жертви чистої, ні безгрішного життя… — ми розуміємо, що історія першого жертвопринесення, яка так коротко згадується в Біблії, відкриває нам щось основне у нашому власному житті, основне у самій людині. Ми розуміємо, що гріх, насамперед, є відмова від життя як приношення та дару, як жертви Богу.
Або іншими словами — відмова від життя для Бога і по-Божому. І завдяки цьому одкровенню стає можливим вимовити слова, нескінченно віддалені від сучасного досвіду життя, але які звучать найглибшою правдою: З праху створивши життя, Ти вклав у мою плоть і кістки, і подих, і життя: але, о Творець мій, Мій рятівник і Суддя, прийми мене у каятті. Ось чому пісний шлях починається з повернення до вихідної точки, до створення світу, гріхопадіння, спокутування, до того світу, де все говорить про Бога, все відображає Божу славу, де все, що відбувається, усі події безпосередньо пов’язані з Богом, де людина знаходить справжні виміри свого життя, і, знайшовши їх, кається».

ТЕГИ:
Одеська єпархія УПЦ, Українська Православна Церква, ТЄО, ТЄО 619, Телевізійний єпархіальний огляд, Агафангел митрополит Одеський і Ізмаїльський, диякон Павло Кодимський, Великий покаяний канон Андрія Критського, Прощена неділя, потрібні волонтери, волонтери, проект «Добро об’єднує», соціальне служіння, гуманітарна допомога, Соціальний відділ, біженці, годівля, Одеський залізничний вокзал, Всеукраїнський молебень за мир, Церква допомагає, Діодор архієпископ Южненський, Свято-Успенський кафедральний собор, Адамове вигнання з раю

Category:

ТЕО

Комментарии закрыты