«Украина 2015 – задания новой страны» — сборник публикаций ведущих украинских интеллектуалов. Среди них — Тарас Возняк, Тарас Стецькив, Сергей Дацюк, Олег Покальчук и многие другие. Как отмечают авторы – главная задача альманаха — наметить пути дальнейшего развития страны. Именно о системной перезагрузке нашего государства говорили и во время презентации сборника в Одессе.

Процес трансформації України невиправдано затягнувся — так вважають українські інтелектуали, і посперечатися з цим вкрай важко. Виправити ситуацію можливо шляхом переформатування  української державності. Системне перезавантаження держави має відбуватися стрімко й повинно охоплювати всі сфери суспільного життя. В цьому переконані автори альманаху «Україна 2015 – завдання нової країни». Після революції гідності минув рік. А наскільки сильно щось змінилося з того часу? Майдан, який відбувся минулої зими лише поклав початок революції, — впевнений політолог Тарас Возняк.

Тарас Возняк, редактор независимого культурологического журнала «Ї»

Зараз після майдану, після року війни прийшов час підвести певну риску. Нам здається, це важливо. Підвести певну риску чи відбуваються якісь зміни і чи є певні зміщення в сенсі реформ. Можемо задати собі питання чи дуже сильно змінився стиль нашого життя? І багато хто скаже, що не занадто. В сенсі національної безпеки трішечки змінилося, бо рік тому не було. Але та армія, яка воює зброєю 4-го покоління з «добровольцями», котрі воюють зброєю вже 6-го покоління, — теж не надто. Трошечки змінилося, але не дуже.

За цей рік відбулися дуже суттєві зміни, — каже політолог. 23 роки ми не хотіли відповідати на питання «яку політичну спільноту на якій основі ми будуємо?»

Тарас Возняк, редактор независимого культурологического журнала «Ї»

Величезним здобутком, який є в Україні – те, що на наших очах народжується нова українська політична спільнота. Я підкреслюю, саме політична

Обидві революції були гострою реакцією суспільства на несправедливість і вказували на необхідність змін. Помаранчева революція принесла величезні надії, які закінчилися неменшим розчаруванням, — каже політик Тарас Стецьків. Ти не менше, український народ спромігся на другу революцію, яка породила ще більші надії

Тарас Стецькив, политик, общественный деятель

Ми є в зоні ризику. Не тільки, тому, що є зовнішня агресія, хоча тому також. Ми в зоні ризику, тому що можуть другий раз не справдитися очікування людей на зміни. Ми не повинні забувати, що одним з основних очікувань майдану після того, як Янукович має сісти в тюрму, було бажання змінити країну. Тобто, провести внутрішні зміни. Пройшов рік і ми маємо досить серйозну ситуацію, яка є вже на грані розчарування.

Українські інтелектуали ще задовго до подій на майдані написали, як треба міняти країну, — запевняє Тарас Стецьків. В презентованому альманасі зібрано, звичайно, не все, але найкраще і з того, що заслуговує уваги – думки філософів, мислителів, економістів на те, як треба змінювати країну.

Тарас Стецькив, политик, общественный деятель

Чому ж вона не міняється? Відповідь є очевидною – політична еліта, приведена майданом не може, не хоче, не здатна це зробити. Вибирайте який хочете варіант. І тоді виникає питання: якщо в країні є візія як змінити країну до 2025 року і внести до 20 кращих кураїн світу. І якщо в країні відсутня еліта, яка хоче це робити потрібно шукати інші інструменти. Потрібно включати громадянське суспільство, потенціал народу

 «Воюємо без війни, реформуємо без реформ», — на думку політика, саме це сьогодні відбувається в Україні. Тож сьогодні наявна гостра потреба у виникненні таких політичних організацій, які б стали рушійною силою здійснення суспільного тиску аби змусити владу піти на внутрішні зміни.

Комментарии закрыты