Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман з 14 по 16 травня знаходився в Ізраїлі із робочим візитом. Голова українського уряду провів зустріч із президентом країни, її прем’єром, а також представниками бізнесу. Чого досягли у відносинах між Україною та Ізраїлем, і які вони були раніше?

Україна-Ізраїль: дипломатичні відносини

Дипломатичні відносини між Україною та Ізраїлем були встановлені у грудні 1991 року — з того часу країни мають посольства у столицях одна одної. В 2010 році міністри закордонних справ двох держав підписали угоду про безвізовий режим, і з 2011 року українцям не потрібна віза для перебування на території Ізраїлю строком до 90 днів у період 180 днів. Такі відносини між країнами не є дивними, адже в Україні проживає одна з найбільших іудейських громад у світі.

Резолюція ООН: вплив на відносини

Відносини між Україною та Ізраїлем погіршились наприкінці 2016 року. Тоді Україна проголосувала за антиізраїльську резолюцію ООН, яка заборонила країні створювати поселення на окупованій палестинській території. За таке рішення проголосували 14 членів Ради Безпеки ООН — утримався лише один представник США. Як зазначили в МЗС України, Україна виступає за дотримання норм міжнародного права усіма. У зв’язку з цим візит прем’єр-міністра Володимира Гройсмана до Ізраїлю було скасовано.

Травень 2017: візит прем’єр-міністра

У березні 2017 року Володимир Гройсман та прем’єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу під час телефонної розмови домовилися про візит голови українського уряду до Ізраїлю. І 14-16 травня пан Гройсман відвідав країну. Під час цієї зустрічі була підписана низка важливих документів у багатьох галузях. Крім того до кінця цього року країни планують завершити переговори щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем. А це означає не лише нормалізацію відносин між країнами, а й готовність обох урядів до довгострокової співпраці.

Комментарии закрыты