Безвіз — останні кроки

9 березня комітет Європейського парламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ підтримав лібералізацію візового режиму для громадян України. Нашій країні залишилося всього нічого до отримання бажаного «безвізу».

Наступною інстанцією, в якій буде розглядатися пропозиція щодо скасування віз ЄС для України, стане Європейський парламент. Очікується, що розгляд відбудеться 5 квітня. Ця дата не є остаточною і може змінюватися, проте, якщо не трапиться нічого надприродного, то менш ніж через місяць Україна подолає ще одну перешкоду на своєму шляху. Після цього документ буде поданий до Ради ЄС, де залишиться виграти останній і рішучий бій.

Якщо голосування за безвізовий режим для України в Раді Європейського Союзу відбудеться в травні — вже з 25-26 червня українці зможуть подорожувати країнами ЄС без віз.

Хто переможе — справа Насірова 

У п’ятницю, 10 березня, Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила рішення Солом’янського суду Києва про обрання запобіжного заходу усуненому з посади голови Державної фіскальної служби Роману Насирова у вигляді утримання під вартою з альтернативою застави в 100 млн грн.

Судове засідання з розгляду апеляційної скарги, яку подала захист відстороненого голови ДФС, відбудеться 13 березня. Романа Насирова підозрюють у зловживанні владою і службовим становищем, що спричинило збитки на суму близько 2 млрд гривень.

Підозри голові ДФС вручили пізно ввечері 2 березня в лікарні «Феофанія». Після того, як правоохоронці зачитали повідомлення, Насирова перевели в кардіологічну реанімацію з інфарктом. Пізніше чиновник цю інформацію спростував. Насиров заявив, що подасть позов до Європейського суду з прав людини. 3 березня Кабінет Міністрів усунув Романа Насирова від виконання обов’язків до закінчення розслідування.

Суд в Гаазі — підсумки процесу 

У Гаазі завершився перший етап розгляду позову України щодо Росії зі звинуваченням у порушенні конвенцій ООН про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Мова іде про звинувачення у підтримці Росією бойовиків самопроголошених «республік» Донбасу та дискримінації кримських татар та українців у анексованому Криму. Протягом 6-9 березня Україна та Росія надали свої аргументи та змогли відреагувати на твердження опонентів. Процес може тривати роки, але одна з вимог української сторони — запровадження щодо Росії швидких тимчасових заходів. Після закінчення перших слухань суд ООН оприлюднив офіційний документ, в якому пообіцяв оголосити рішення щодо тимчасових заходів «під час публічного засідання», дату якого повідомлять пізніше «в установленому порядку».

Комментарии закрыты