3 березня в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського відбулись урочистості з нагоди 100-річчя української революції. В заході приймали участь фахівці-спікери, студенти, школярі, а також українські військові.

Згідно з постановою Президента України від грудня 2016 року, в Україні починають відзначати цикл заходів, присвячених Українській революції 1917 року, яка поклала початок національно-визвольним змаганням 1917-1921 років. Третього березня в бібліотеці ім. Грушевського пройшов захід, який пов’язаний з безпосереднім початком подій. Його тематика дійсно може здаватись дивною та незвичною, адже довгий час про це ніхто не говорив.

Ксенія Сорокіна, магістрантка ОНУ ім. Мечникова

На жаль, через те, що Україна тривалий час перебувала у складі Радянського Союзу, тематика Української революції, українських національно-визвольних змагань 17-21 років тривалий час замовчувалась радянською історіографією. Жодним чином не вивчалась у шкільній програмі, у програмі університетській, не ставала предметом досліджень у наукових працях.

На захід  прийшли не лише студенти та школярі, а й українські військові. Кажуть, взагалі активно співпрацюють з бібліотекою ім. Грушевського, а лекції, що тут проходять, відвідують із задоволенням.

Олена Михайленко, молодший сержант ЗСУ

Наша військова частина плідно працює, співпрацює з бібліотекою Грушевського. І коли тут проходять цікаві лекції — лекції щодо війська українського, історії війська українського — нас завжди запрошують. Ми ходимо на різні заходи, як правило, ці заходи є патріотичними. Заходи, які формують в хлопці, молодому хлопці, військовослужбовця. Хлопця, який в наступному стане чоловіком, стане мужем, стане батьком. Тобто у нього має бути сформований стійкий патріотичний дух.

Про актуальність таких заходів, про важливість тієї інформації, що доноситься сьогодні до підростаючого покоління, розказав старший науковий співробітник Одеського історико-краєзнавчого музею та доцент Інституту МАУП Сергій Боган.

Сергій Боган, кандидат історичних наук

Я вважаю, що для підростаючого покоління потрібно знати свою історію. Історія — вона допомагає людям зрозуміти, хто вони. По-друге, історія наголошує на те, що ти господар на своїй землі. Історія обґрунтовує право народу жити на цій землі. Зараз, коли нас намагаються змести з нашої рідної землі, це дуже актуально. В той час, в роки революції, українська нація опинилася на межі знищення. Але революція відродила внутрішні сили нації, які підняли її на боротьбу.

Сергій Боган зазначив: в революційні роки в Одесі відбувались ті ж самі події, що по всій Україні. І попри всі тодішні та сьогоденні байки про «антиукраїнськість» Одеси, вона завжди обирала — і продовжує обирати — українську сторону.

Сергій Боган, кандидат історичних наук

Тобто в Одесі була потужна українська громада, яка працювала над розбудовою української державності. І Одеса, так само, як і в роки сучасні, підтримала Україну і не здалась без бою російській агресії.

І тим сплеском української свідомості, що ми бачимо в Одесі сьогодні, ми немало зобов’язані подіям сторічної давності, які не дозволили позбавити українців ані їх національної ідентифікації, ані їх відданості рідному народу.

Комментарии закрыты