14 липня в Одесі проект “Трансформація фінансового сектору” презентував результати дослідження щодо обізнаності та сприйняття небанківських фінансових установ українськими споживачами. І хоча сьогодні попит на послуги небанківських фінансових установ серед населення та малого бізнесу зростає, він все ще залишається набагато меншим, ніж у розвинених країнах.

Роберт Бонд, проект USAID “Трансформація фінансового сектору”

У більш розвинутих економіках, у більш розвинутих країнах небанківські установи домінують. Вони представлені страховими компаніями, хедж-фондами, пенсійними компаніями, ринком капіталу. Вони забезпечують капітал для розвитку бізнесу, створюють нові робочі місця. А в Україні цей сектор відсутній і недорозвинений. І якраз Україні і потрібен цей капітал і робочі місця. В Україні небанковський фінансовий сектор складає лише 15% ВВП в той час, як в США небанківські фінансові установи складають 150% ВВП.

Таким чином дослідження — лише частина програми, що має на меті перетворення фінансового сектору нашої країни на прозору, справедливу та диверсифіковану систему, яка підтримує підприємства усіх розмірів та слугує потребам громадян.

Роберт Бонд, проект USAID “Трансформація фінансового сектору”

Цей проект в значній мірі фокусується на споживачах, їх правах, кредитуванні та захисті. І цим дослідженням ми допомогли самому ринку побачити себе очима споживачів. Також в результаті цього дослідження ми вирішили, що своїм пріоритетом ми оберемо лізингові компанії і будемо підтримувати їх діяльність.

Комментарии закрыты