Новий закон посилює адміністративну відповідальність

Із прийняттям Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» водіїв почнуть штрафувати за несплату послуг паркування. До того ж фото і відео тепер можуть бути визнані доказами, на основі яких власників транспортних засобів можна притягати до адміністративної відповідальності. Копія такої постанови буде залишена на лобовому склі автопорушника і протягом трьох днів йому прийде сама постанова про штраф. Постанова вважатиметься врученою і у разі повернення листа.

Евакуація авто та повноваження органів правопорядку

Органи правопорядку матимуть дозвіл проводити евакуацію автомобілів, які в порушення Правил дорожнього руху заважають проїзду іншого транспорту чи стоять на проїжджій частини в два ряди, на залізничних переїздах і трамвайних коліях, естакадах, мостах, у тунелях і на пішохідних переходах, поруч із зупинками громадського транспорту. Повернення транспортного засобу буде можливий тільки після сплати штрафу і вартості послуг штрафного майданчика. Але перш ніж забрати машину, інспектори повинні в режимі фотозйомки або відеозапису зафіксувати в протоколі відповідні порушення.

Сплата штрафу: спеціальні місця паркування

За порушення Правил паркування або несплату вартості послуг майданчику для платного паркування водії платитимуть штраф в двадцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування парковкою. Буде посилено відповідальність за паркування на місцях для людей з інвалідністю. Власники машин, що стоять на місцях для пільгових категорій, повинні будуть заплатити штраф у тридцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування парковкою. А штрафувати зможуть не лише органи правопорядку, але й призначені місцевою радою інспектори. Сам Закон вступить в силу через півроку після того, як його підпише Президент України і опублікують в офіційних виданнях.

Комментарии закрыты