У виставковій залі Одеського обласного центру української культури відбулась презентація книги « Українська вишивка. Півнiчно-Західне Причорномор’я». Над книгою працювала група авторів протягом трьох років. Наша знімальна група вже перегортала сторінки нового видання.

В теплій добрій обстановці Одеський обласний центр української культури відзначив день народження спільного проекту – вихід в світ книги книги « Українська вишивка. Півнiчно-Західне Причорномор’я». Над книгою працювала група авторів протягом трьох років.

Валентина Вітус, директор центру української культури

 Книга народжувалася довго. Збирався матеріал зі всієї області, працювали з майстрами. Відомі вишивальниці надавали консультації. Крім теоретичного матеріалу вирішили зробити практичну частину.

Практична частина книги – це схеми старовинних вишивок Одещини. Збірник вмістив також і серію розповідей про знаних майстрів вишивання нашого регіону. Дуже багато цікавого матеріалу розміщено на 500 сторінках нового видання.

 Валентина Вітус, директор центру української культури

Книжка спочатку задумувалась на 300 стр, але коли почали збирати матеріал вийшло 500. владним рішенням поставили крапку. Ця робота без кінця. Дуже ще багато старовинних вишивок у бабусь по скринях. Забуті, закинуті, а як що ми піднімемо це, буде ще одна книжка.

 Валерій Устянський, голова правління фонду «Рідний край»

 ще декілька поколінь тому в Україні не було господині, яка б не могла вишити рушник. До весілля, до родини, до нового будинку.кожна подія в житті українця відповідала якомусь візерунку, побутовим вишитим речам.

Нова книга, яка побачила світ за підтримки фонду «Рідний край», дає змогу дізнатися до якої української події що і як правильно вишивати. У виставковій залі, де проходила презентація видання, були представлені вишиті рушники, одяг – ті речі, що несуть справжній дух нації. Чисте та світле культурне надбання народу, на яке можна опиратися і якому вірити в нашому житті.

Комментарии закрыты