Усміхнені діти і вчителі, серйозні батьки, багато гостей, яскраві квіти, святкова музика. У школі Хабад 1 вересня схоже на День знань в інших школах, але все ж відрізняється. Це свято, як і інші, починається з подяки Всевишньому.

«І урок. І дисципліна. Й настанови від рабина. І багаття. І пікнік. Літо скінчилось. Щоденник! Мамо. Батько. Синагога. Спорт. Заняття і дорога. Парта. Шкільні всі турботи. Й очікування суботи.» Життя в школі Хабад дуже наповнене: це вивчення шкільних предметів, також історії свого народу і його традицій, івриту, святкування релігійних і національних свят. Ось що говорять діти:

Мне, помню, по математике было не очень легко, по русскому. По недельной главе сначала было легко, потом нет, а потом опять все хорошо.

В школе надо учиться для того, чтобы вырасти и иметь профессию. И либо стать потом раввином или шалехом. 

Ну, стать… Архитектором.

Я — врачом.

Мне нравится певец. Я хочу быть певцом. Надо ходить на вокал и так далее. 

Быть образованным. И поступить на хорошую работу, и содержать семью. 

Своим одноклассникам и одноклассницам, и не только, пожелала бы успехов, хороших оценок. А учителям много терпения. 

На святі директор школи Хабад Яків Шостак підкреслив, що навчальному закладу є чим пишатися у новому навчальному році.

Яків ШОСТАК, директор НВК «Хабад-Ор Авнер»
Сбылась наша мечта о создании системы непрерывного еврейского образования в городе Одессе. Мы начинали когда-то с 60 детей. А сегодня НВК Хабад — это крупнейшее детское еврейское учебное учреждение в Украине. В этом году мы переехали в новый учебный корпус, наша начальная школа, на Деволановском спуске. И вот начинается строительство здесь нового учебного корпуса нашего. 

Дитяче свято початку року знань було наповнене привітаннями, піснями, танцями та подарунками. Саме на свято 1 вересня з Ізраїлю приїхали до школи гості, які подарували первачкам шкільні рюкзаки. Для кожного з присутніх, і дітей, і батьків, і гостей, важливим і повчальним було те, що з напутнім словом звернувся до них засновник школи головний рабин Одеси і Півдня України Авраам Вольф.

Авраам ВОЛЬФ, головний рабин Одеси і Півдня України
Начинайте заново этот год, с улыбкой, с легким сердцем. И у вас будет очень хороший учебный год. Это то, что я вам желаю всем. Забудьте все, что было летом и в прошлом году. Начинайте с чистого листа. И у вас будет хороший, идеальный учебный год. Я вас поздравляю с началом учебного года. И с наступающим еврейским новым годом! Я вам желаю хорошего, здорового, счастливого и сладкого еврейского нового года! 

1 вересня — це 10-ий день місяця елул, який передує святу Рош-а-Шана, новому єврейському року. В місяць елул належить кожному єврею переглянути свої вчинки і покаятися в тому, що було зроблено неправильно. Саме тому в урочистій атмосфері першого осіннього дня у школі Хабад також затрубив шофар як заклик: «Огляніть душі свої і добрими зробіть справи ваші».

Комментарии закрыты