ВІДКРИТТЯ. 1 ДЕНЬ

З 1 по 9 червня в Одесі відбувається п’ятий ювілейний фестиваль Odessa Classics. Серед «хедлайнеров» –найкращі музиканти зі всього світу, лауреати «Греммі» і солісти Цюріхського, Бельгійського та інших оркестрів: скрипаль Даніель Хоуп, піаністи СіпріАн КацАріс,  Пьетро де Марія і Майкл Гуттман.  Відкрився фестиваль в Одеській опері. Зірка першого вечора –французський  піаніст Сіпріан Кацаріс –фахівець в музиці Моцарта. Разом з оркестром оперного театру він виконав концерт для фортепіано з оркестром номер 21 Моцарта і 3-й концерт для фортепіано Бетховена. Крім того, маестро продемонстрував публіці своє мистецтво музичної імпровізації та на фінальний біс концерту виконав « Пісню про рушник» Платона Майбороди. В залі багато, хто співав, розповідають наші кореспонденти.

 

КЛАРНЕТИСТ ЮЛІАН МІЛКІС

Другий майданчик фестивалюсцена одеської філармонії. В неділю тут з аншлагом виступив «король циганської скрипки Робі Лакатош з ансамблем. Третього червня був  влаштований авторський вечір Гії Канчелі – живого класика симфонічної, камерної та хорової музики. За фортепіано — Олексій Ботвинов, Поліна Осетинська, Юліан Мілкіс — кларнет, за участі камерний оркестр філармонії, диригент — Ігор Шаврук. В гості до студії Кп ми запросили кларнетиста зі світовим імям, нашого земляка, який зараз живе за океаном Юліана Мілкіса.

 

МУЗИКА СФЕР

У новому виставковому залі музею сучасного мистецтва Одеси відкрився спільний з фестивалем Одеса Класикс проект «Музика сфер». Експозиція складається з творів одеського художника – авангардиста, зачинателя неофіційного мистецтва Одеси 50-80 років 20 століття Олега Соколова та нашого сучасника Олександра Ройтбурда. Виставка розміщена у модернізованому залі музею площею більше 100 квадратних метрів і працюватиме до 30 червня. Наші кореспонденти разом з поціновувачами сучасного мистецтва відсвяткували новосілля та детально ознайомились з експозицією.

 

ЛАБОРАТОРІЯ ОРФЕЯ

Одеський музей західного та східного мистецтва спільно з Dymchuk Gallery та NT-Art Gallery представляє творчій доробок класика українського трансавангарду Арсена Савадова.  Його роботи можна охарактеризувати як поєднання фігуративного живопису і сюрреалістичної абстракції. Виставка «Лабораторія Орфея”  проходить у рамках фестивалю “Odessa classics”  і буде відкрита для відвідування до 14 червня.

Комментарии закрыты