Простота і душевність. Саме цим «заціпили» ляльки-мотанки Юліанну Горячеву, виставка якої відкрилась 26 лютого у Музеї «Степова Україна». Сама майстриня з Молдови, а її любов до української національної іграшки розпочалась кілька років тому.

Юліанна Горячева, майстриня

В 2016 году, в августе, я со своей семьей совершила путешествие по Украине. Мы посетили Сорочинскую ярмарку. Ну, и как полагается, я не прошла мимо игрушек, не могла не остановиться около лялек. Познакомилась я там с Аленой Щербань. На ее мастер-класс я пришла не одна, со своей дочкой Пелагеей. Ну, и самая дорогая для меня кукла — конечно, первая, которую я сделала у нее в светлице.

Майстриня поділилась: перша мотанка з того майстер-класу досі зберігається вдома, однак вона нікому її не показує. А мотати вона полюбляє саме вранці — з першими сонячними променями. На виставці, над якою працювали близько 10 днів, представлено 75 робіт — це найперші ляльки Юліанни, з яких все і почалось.

Юліанна Горячева, майстриня

Я, наверное, должна рассказать о самой большой кукле, которая представлена здесь на выставке. Несмотря на то, что она очень-очень большая, это первая моя работа, она очень отличается от всех остальных. Потому что она монохромная, она выполнена в одном практически цвете, но в то же время я ее сделала за два с половиной дня. Для мня это был просто мой личный рекорд — обычно куклы у меня мотаются очень долго, неделями. Это моя интерпретация богини Макошь, которая покровительствует женщинам, женщинам, которые занимаются рукоделием.

Галина Зегребенюк, в.о. заввідділом музею «Степова Україна»

Це традиційна лялька-мотанка, яку ми знаємо всі, але пані Юліанна йде далі. Вона робить, конструює вже свої ляльки, надаючи їм якийсь свій образ. І крім того, що є окремі ляльки, ми бачимо тут дуже багато сюжетних композицій. Які розповідають нам про казки або якісь фантастичні образи. І в цьому розвиток традиційного народного мистецтва. Це говорить про те, що традиційне народне мистецтво не стоїть на місці. А саме розвивається саме в таких виставках, у таких майстрів, які придають їм свій колорит, своє бачення.

Виставка «Лялька-мотанка 21-го сторіччя» триватиме до 5 квітня, а в планах Юліанни — і подальша участь в різноманітних акціях і проектах та створення нових образів.

Комментарии закрыты