«Рідне слово, рідний розум, рідна й правда буде». Саме такий вислів Пантелеймона Куліша є девізом Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання», який вже в дев’ятнадцятий раз проводиться Одеською регіональною організацією Національної спілки журналістів України. Цьогоріч конкурс присвячений творчості Великого Кобзаря, Тараса Григоровича Шевченка.

Валерія Цубенко, доктор історичних наук

Даний конкурс — це історична подія. Подія, яка ввійшла як в історію міста Одеси, так і Одещини, так і всієї України. На сьогодні немає жодного конкурсу, який би продовжувався протягом 19 років і збирав всю спільноту, всю громаду навколо мовного питання, навколо рідної мови. Цей конкурс, він допомагає виховувати почуття патріотизму, захисту своєї Батьківщини. Допомагає краще пізнати свою історію, історію свого регіону, грає велику роль взагалі в розвитку країнознавства.

Юрій Работін, голова Одеської регіональної організації НСЖУ

Прислав вітання Міністр культури України Євген Ніщук. Мені дуже приємно, що тут написано такі слова, що «Загальнонаціональний конкурс «Українська мова — мова єднання», який 19-ий рік поспіль традиційно проходить в Одесі, є одним з найпрестижніших конкурсів української мови в Україні та за її межами».

Так цього року до оргкомітету конкурсу дописувачі різного віку надіслали більше 500 робіт. Вражає і «географія» заходу: не лише Україна і країни-сусіди, а й Балтія, Німеччина, Ізраїль, Індія, Китай, Сполучені Штати Америки тощо. В існуючих семи номінаціях беруть участь і школярі, і студенти, і науковці.

Анатолій Глущак, член Національної спілки письменників України

Не кожне подання — це подання, скажімо, з питань мови чи літератури. Товариство наукової України розуміє, що таке наш конкурс. Що його організують, його популяризаторськую роль. І тому багато вчених найрізноманітніших видів знань і родів знань також беруть участь. І я думаю, що цим вони дають приклад і своїм студентам, і колегам.

Валерія Цубенко, доктор історичних наук

І також хочеться сказати, що сьогодні в рамках Указу Президента Порошенка, який вийшов у травні 2018-го року, називається «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови», форум «Українська мова — мова єднання» є дуже актуальним. Тому що саме в цьому році було відкрито нове десятиліття української мови.

Нагородження лауреатів конкурсу «Українська мова — мова єднання» проходитиме в Одесі 28 і 29 серпня.

Комментарии закрыты