З 20 лютого на базі Головного управління нацполіціі в Одеській області на постійній основі створена група комунікації поліції, так звана група переговірників. Створення цієї групи відбувалося на підставі ряду урядових нормативно-розпорядчих актів щодо реалізації Національної стратегії в області прав людини. Подробиці — далі в сюжеті.

Головне управління національної поліції в Одеській області — першовідкривачі на шляху до становлення європейських стандартів роботи поліції. Одеса — перше місто в Україні, яке впровадило у практичну діяльність підрозділи поліції груп комунікації або правоохоронців-переговірників. З досвіду європейських фахівців, одеські поліцейські будуть справлятися з агресією в місцях великого скупчення людей шляхом діалогу, уникаючи більш жорстких методів.

Володимир Береснєв, відділ масових заходів УПД ГУНП в Од. обл.

В состав группы входят представители управления превентивной деятельности, батальона полиции особого назначения, некоторых райотделов города и сотрудники управления патрульной полиции Одессы. Патрулируют небольшими группами территорию, на которой происходит массовое мероприятие и уже в процессе этом возникновении угрозы есть возможность быстро ее локализации и нейтрализации.

Якщо поліції вдається встановити довірчі відносини з громадянами, то організатори заходів або демонстрацій самі готові співпрацювати у виявленні потенційних джерел насильства. Налагодження партнерських відносин з громадськістю — основне завдання поліції в демократичних суспільствах, — відзначають експерти. Так, в Одессі правоохоронці-переговорники вперше застосували свої навички в день матчу Чорноморець-Карпати, роз’яснюючи громадськості, а особливо футбольним хуліганам, про їх права та обов’язки.

Володимир Береснєв, відділ масових заходів УПД ГУНП в Од. обл.

Применение метода диалога, оно не исключает полностью возможность применения насилия. Оно применяется, как исключительная мера и в разумных пределах. То есть изъятие из толпы, из общей массы мирных митингующих, те элементы, которые провоцируют или совершают какие-то противоправные действия, таким образом, чтобы не нарушать права граждан на мирной акции.

Метод застосування переговорів при охороні правопорядку був розроблений більш десяти років тому в Німеччині і Швеції, і зараз широко застосовується в країнах ЄС. Однак українські експерти правоохоронної системи зазаначають, що подібне нововведення зараз недоречно. У зв’язку з тим, що кількість злочинів зростає, зараз важливо посилити такі підрозділи, як слідство, карний розшук і ту структуру, яка займається захистом економіки.

Комментарии закрыты