21 июня в Одессе стартовал 12-й ежегодный Украинский муниципальный форум. Участие в мероприятии приняли более 300 делегатов, среди которых — мэры городов Украины, представители Верховной Рады, правительства, администрации президента.

В ході 12-го українського муніципального форуму українські мери мають намір прийняти звернення до вищих органів державної влади з приводу необхідності «дієвого механізму» проведення реформ щодо децентралізації і вирішення проблем місцевого самоврядування. Відкрив форум голова асоціації міст України Віталій Кличко.

Виталий Кличко, председатель Ассоциации городов Украины

Останні події у Львові та Ізмаїлі показали необхідність процесу децентралізації влади. Коли міська влада повинна і навчатись, і мати можливість використовувати законні важелі для ефективних дій, втілення оперативних рішень — це життєво необхідно

Геннадий Труханов, Одесский городской голова

Ми прошли путь — 2 года работы, и видим сегодня, что реформы идут. Где-то чуть-чуть быстрее, где-то немножко пробуксовывют,  но они идут — мы не стоим на месте, это главное. Финансовая децентрализация власти сегодня уже явно (все присутствующие здесь подтвердят) — дает свои результаты. Положительные результаты. Мы в июле будет пересматривать бюджет на сессии горсовета со знаком «плюс». Мы перевыполняем бюджет. Тот обмен опытом, который произойдет на сегодняшнем форуме нашем, в течение двух дней, у нас есть о чем говорить — о программе «Здоровье», принятой в городе Одессе. По оценкам министерства здравоохранения, эта программа лучшая в Украине сегодня. Мы готовы поделиться и рассказать как она работает Я благодарен всем, что нашли время, приехали, я думаю, что Одесса вас не разочарует ни погодой, ни содержательным форумом, вы насладитесь общением, нашим гостеприимством, желаю нам успехов на форуме и всем хочу пожелать мирного неба. Спасибо большое.

Учасників форуму також вітали перший заступник голови Адміністрації Президента — Віталій Ковальчук та віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко.

Виталий Ковальчук, 1-ый замглавы Администрации Президента Украины

Ми налаштовані на співпрацю, ми це всіляко демонструємо, і безумовно, ми розуміємо, що рано чи пізно ВР прийме  відповідні зміни. Але вже сьогодні  у вас достатньо фінансових і бюджетних повноважень, які реально децентралізовані.

Геннадий Зубко, вице-премьер-министр Украины

Ви знаєте, я на сьогоднішній день розраховую, що ми побудуємо те спілкування яке ми очікуємо як уряд. І саме головне — ми розраховуємо, що ви будете спілкуватися з нашими громадянами після цього діалогу. Ми повинні побудувати нові можливості для наших міст, залучаючи територію, залучаючи додатково людський ресурс, який допоможе залучити інвестиції.

В рамках проведення форуму в Одесі делегати дали старт «Децентралізаційному марафону» — акції, яка охопить всі регіони України. Протягом півроку у громадах відбудеться близько тисячі в’їздних заходів різних рівнів.

Глава Ассоциации городов Украины Виталий Кличко прокомментировал в ходе брифинга озвученные в рамках форума основные требования обращения к высшим органам государственной власти. Мэр Киева отметил, что перед Ассоциацией городов Украины стоят сейчас множество нерешённых вопросов — всего в заявлении изложены 18 требований к центральным властям. В частности, Виталий Кличко выступил за отмену постановления Кабмина №758 о повышении тарифов на газ для населения.

Виталий Кличко, председатель Ассоциации городов Украины

Це відповідальність — ціни підвищуються, — і це відповідальність не міської влади, це уряд нам ці ціни спускає. Якщо в цьому напрямку ми працюємо — нам потрібно пояснювати які субсидії отримує кожна людина. Зараз у нас повинні бути встановлені терморегулятори, нам потрібно лічильники робити — це відповідальність міської власди. Але звертаюся до віце-прем’єра — якщо нам спускають ці тарифи, будь ласка, це завдання тих органів які формують ці тарифи — роз’яснювати людям можливість отримання субсидій. Тому, що пенсіонери і люди які звертаються не мають цієї інформації, і говорять, що не можуть по цим тарифам платити.

Геннадий Зубко, вице-премьер-министр Украины

Я хотів би наголосити — зменшення рахунків можливе тільки за рахунок зменшення споживання. Не просто через скорочення споживання, а через енергоефективні заходи. 23 червня в києві ми проводимо величезний енергоефективний форум, де ми конкретно покажемо яким чином провести санацію багатоповерхівки, індивідуального будинку, перейти на альтернативні джерела енергії, що саме держава впроваджує по захисту таких громадян і яка підтримка буде кожному громадянину. Це питання співфінансування 50% енергоефективних заходів, це питання сплати відсотків за рахунок муніципальної програми, це той шлях, який пройшла будь-яка європейська країна. Це той шлях, який виводить на енергонезалежність.

 

Комментарии закрыты