В Одесі Центр медико-санітарної допомоги №14 підключили до системи Helsi в рамках медичної реформи. Для державних медичних установ Helsi проводить реєстрацію в Національній системі e-Health в рамках реформи, а також надає безкоштовну ліцензію на використання іншого функціоналу: електронної карти пацієнта, кабінет лікаря, онлайн записи на прийом. Helsi також дозволяє пацієнтові самостійно вибирати сімейного лікаря.

Медична реформа в Україні: одеська амбулаторія перейшла на систему Helsi. Це єдина електронна система, яка в об’єднає всі документи і операції охорони здоров’я. Планується, що всі документи переведуть в електронний формат, з’являться єдині реєстри медичних установ, лікарів, пацієнтів та доступних ліків. В Одесі таке нововведення протягом місяця тестували в Центрі медико-санітарної допомоги №14. Дізнатися про результати роботи системи приїхав мер міста Геннадій Труханов.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

Это необходимо, это работает, это воспринимается пациентами, одесситами, украинцами и это надо внедрять. Понимаем, что за этим следует — нам необходимо подтянуться: обеспечить технически, нам необходимо научить грамотности, в том числе пользоваться компьютерами, пользоваться программным обеспечением или системами. 

Найголовнішою перевагою системи Helsi є те, що вона дає змогу в онлайн-режимі записатись на прийом, побачити розклад лікарів, а в майбутньому зберігатиме й особисті дані пацієнтів та історії хвороби.

Артем Михайлюк, директор компанії Helsi

Пациент с помощью этого сервиса сможет записаться на прием через интернет, может записаться на прием через колл-центр и придя прямо в регистратуру  и у себя в кабинете смогут посмотреть когда отменить прием, перенести, а для врача — это система ведения всех медицинских  данных и записей. Когда врач внес медицинскую запись, пациент ее может у себя в кабинете посмотреть.

Кожен лікар, який має доступ до захищеної системи, зможе зайти і подивитися необхідні дані. Творці системи гарантують, що доступ до медичних даних отримають тільки фахівці, які спостерігають пацієнта.

Аліна Савельєва, сімейний лікар

Если есть необходимость в консультации узкого специалиста, семейный врач связывает его историю болезни с нужным врачом. После этого, узкий специалист, открывая амбулаторную карту пациента, видит всю необходимую информацию. Срок — на лечение. То есть пока пациент находится у узкого специалиста — у него есть доступ к его медицинской информации. Как только он получил узкую консультацию, пациент возвращается к узкому врачу  и доступ закрывается.

А ті, хто ще не готовий до використання такого ноу-хау, може записатися-до лікаря «по-старому». Для того, щоб не виникало неприємних інцидентів, графік роботи медичних працівників розділили: в один час лікар приймає за записом, в інший — живу чергу. Однак за словами фахівців, протягом місяця, люди поступово віддають перевагу системі Helsi.

Комментарии закрыты