Очередное заседание исполнительного комитета Одесского горсовета состоялось 29 сентября. Члены исполкома приняли ряд важных вопросов, касающихся экономического развития, труда и социальной политики, оборонной работы, охраны объектов культурного наследия, городского хозяйства и благоустройства Одессы. Подробнее об этом — в следующем сюжете

Питання департаменту оборонної роботи одним із перших розглянули в рамках чергового засідання виконавчого комітету Одеської міської ради. Як повідомив очільник профільного департаменту, — в Одесі на сьогоднішній день існує 28 висотник будівель у понад 16 поверхів і більше 500 — які мають від 10 до 16 поверхів. Минулорічна пожежа в готелі на Гагарінському плато показала, що протипожежний захист висоток далекий від досконалості.

Григорий Зубов, директор департамента оборонной работы ОГС

На сегодняшний день в соответствии с выполнением программы и протокольным поручением Одесского городского головы, проведена проверка 28 высотных зданий — 100% проверено на пожаробезопастность и 262 дома коммунальной формы собственности, где ДСНС имеет право проверять, оставшиеся здания относятся к ОСМД и другим формам собственности, где ДСНС не имеют права проверять без согласия этого здания, незаконно.

Сьогодні у цьому напрямку ведеться серйозна робота, — зазначають у мерії. Крім того, серед ключових проблем — відсутність необхідної кількості пожежних машин та обладнання, яке дозволить гасити пожежу на висотних будівлях. Втім, вже сьогодні мерія веде переговори із державною службою з надзвичайних ситуацій та будівельними компаніями аби програма на 2017-2020 роки включила в себе вирішення даних питань.

В ході розгляду наступного питання міське управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини було визначено балансоутримувачем п’яти одеських пам’яток монументального мистецтва.

Андрей Шелюгин, упр. по вопросам охрани объектов культурного наследия

На сегодняшний день выполнено документация и оценка 36 объектов, в этом году мы заканчиваем инвентаризацию и документацию еще на 25 объектов,  и сегодня те объекты, которые находятся на территории общего пользования, мы принимаем на баланс нашего управления.

Виконавчий комітет затвердив нові ціни на проїзд в електротранспорті. З 1 жовтня вартість проїзду в тролейбусах і трамваях подорожчає і складе 3 гривні. Підвищення вартості проїзду в «Одесміськелектротранс» пояснюють підвищенням цін на електроенергію. Крім того, як відомо,  з 1 січня поточного року, компенсація безкоштовного проїзду пільговиків лягла на плечі міського бюджету. Пільги для соціально незахищених категорій залишаються. Крім того, підвищується вартість тільки разового квитка, ціна проїзного залишиться незмінною.

Геннадий Труханов, Одесский городской голова

Люди должны увидеть, прежде всего, не только повышение, а увидеть качество предлагаемой им услуги.  5 троллейбусов купили, сегодня мы говорив о тендере еще на 5 троллейбусов за деньги бюджета и 45 троллейбусов новых абсолютно, обеспеченных вай-файем и пандусом для инвалидов, для мам с колясками,  — это уже действительно качественная услуга, которую мы обеспечиваем для населения. Естественно, что для того, чтобы это все содержать, мы не говорим о том, что мы уменьшим расходы, действительно, городской транспорт является дотационным, во всем мире при чем, (по крайней мере, у меня такая информация). Никто не собирается заработать на транспорте, но минимизировать расходы, и самое главное, чтобы мы понимали — мы не поднимаем и не рвем космические цены, это тот минимум, который мы можем себе позволить и может позволить себе население.

До слова, разовий проїзд в міському електротранспорті в таких містах як Київ та Вінниця вже коштує 3 гривні, харків’яни ще з минулого року платять за проїзд 2 з половиною гривні, а в до кінця року планується підвищення цін в Житомирі і Львові.

По закінченню засідання міський голова Геннадій Труханов поінформував членів виконкому та присутніх про запланований благоустрій частини вулиці Марсельської в Суворівському районі Одеси.  Як відомо, на перетині Марсельської та Добровольського багато років працює ринок, і підприємці відгукнулися на пропозицію міської влади спільно впорядкувати територію та торговельні місця, зробивши їх комфортними для і продавців і для покупців.

Геннадий Труханов, Одесский городской голова

Этому предшествовала большая работа, принятому решению, и вы видите, что то наведение порядка по мальм архитектурным формам, не носит сегодня какой-то протестный характер со стороны предпринимателей. Наоборот, предприниматели сегодня в основе этих преобразований. Проводятся собрания, собираются предприниматели говорят требования, мы предъявляем свои требования — это благоустроенные торговые точки, если она производит общественное питание — соблюдение санитарных норм и тд. Вокруг — чистота, порядок и благоустроенная территория.

Результат подібного проекту одесити вже мали змогу оцінити на прикладі Старосінної площі, яка сьогодні перетворилася на одне з улюблених місць відпочинку. В перспективі — благоустрій всіх районів міста, робота щодо підготовки відповідних проектів вже ведеться профільними спеціалістами.

Комментарии закрыты