«Набукко» на одеській сцені — унікальний проект єднання, ініційований генеральним директором Одеського національного академічного театру опери та балету Надією Бабіч. В ньому злились потужні творчі сили одеського театру і Львівського національного академічного театру опери та балету, це яскравий приклад втілення національної ідеї і культурної дипломатії.

Надія БАБІЧ, гендиректор Одеського театру опери і балету
Это очень здорово. Это как рождение человека. Создание нового спектакля — это чудо из чудес. Здесь слияние произошло по всем направлениям: творческий коллектив наш, дирижер наш, всеми любимый Александр Григорьевич Самоиле. Художник по костюмам наш. Режиссер-постановщик Василий Вовкун и художник-сценограф Тадей Риндзак — из Львовской оперы.

Василь ВОВКУН, режисер-постановник опери
Ми розуміємо, що Верді написав оперу майже містичну, вона завжди ставилась в неспокійні роки і застерігала від певних подій. Весь час був острах, чи знайдуться засоби, щоб виразити цей підтекст, про який я кажу. Але така атмосфера, як в цьому театрі, такий оркестр, такий маестро, такий хор, такі солісти — я такої атмосфери давно не відчував. 

Ця постановка нематеріальне позначає тривогу дня, революційні події, бо свого часу була абсолютно революційна в музиці. Не випадково, приблизно раз в 60 років у оперних діячів виникає велике бажання поставити цю оперу заново.

Олександру САМОЇЛЕ, гол. диригент Одеського театру опери і балету
Я когда стою за пультом и соприкасаюсь с этой музыкой, мне кажется, что я нахожусь на кипящем вулкане — по той энергии, которая в ней заложена. Очень драматичная ситуация по действию — она еще соприкоснулась с личными ощущениями Верди. Он, как гениальный композитор, сумел почувствовать и передать ту жажду крови, которая охватила Европу перед 1848 годом.

«Набукко» на одеській сцені — це нова трактовка безсмертного шедевру Джузеппе Верді, яка об’єднала велич музики, оригінальну режисуру, ефектні костюми та сценографію. Ця музика, як провісник катастроф, але, в той же самий час, як символ соборності нації. Адже фінал вистави — захист Храму, але не тільки як символу релігії, а як об’єднуючої сили і культурної цивілізації.

В Одеському національному академічному театрі опери та балету прем’єра легендарної опери «Набукко» відбудеться до 175-річчя від дня її прем’єри в театрі «Ла Скала». Постановка «Набукко» Джузеппе Верді вперше на сцені Одеської опери була здійснена ще 170 років тому — через п’ять років після італійської прем’єри. Ця опера відноситься до раннього періоду творчості Верді, проте, саме вона зробила його знаменитим. І її побачать одеські глядачі 18, 19 і 26 листопада в Одеській опері.

Комментарии закрыты